Wyborcze techniki, tym razem na prawicy

Kategorie: Bez kategorii

 

Chwyty wyborcze do europarlamentu miewają różne odcienie, także wewnątrzpartyjne. Oto  nibybezpartyjny prezydent Dutkiewicz, popierający trojkę na liście PO, posła Huskowskiego wspomina o jego ważnym udziale w wywiezieniu z banku 80 mln złotych  solidarnościowych składek. Obrusza się na to senator Pinior, też z PO, dając wyraźnie do zrozumienia, że to on był mózgiem akcji, a kandydat Huskowski tylko kierowcą malucha, którym kasę przewożono. Zapewne w odwecie senator Pinior, do spółki, z jeszcze europosłem Borysem, popierają drugą na liście PO kandydatkę Jazłowiecką. Jedynka na liście PO w regionie, minister Zdrojewski popiera sam siebie i pewnie mu to wystarczy do zdobycia mandatu. By wzmocnić swoją pozycję kandydat Huskowski zmobilizował do poparcia marszałka, wojewodę i innych notabli PO w regionie. Niestety każdy z nich ma tylko jeden głos.

Natomiast prezes Kaczyński, całym swoim autorytetem popiera kandydata Jackiewicza. Nie popiera, drugiego na liście, kandydata Ujazdowskiego, bo jego popiera profesorka Staniszkis, które odważyła się  poprzeć kandydata Rostkowskiego z PO także. Takiego dualizmu prezes nie toleruje. Dezaprobowanie przez prezesa Kaczyńskiego kandydata Ujazdowskiego nie przeszkadza mu w spocie wyborczym pokazywać się razem z prezesem. Nie wiem czy prezes o tym wie. Tenże kandydat Ujazdowski, w lokalnym legnickim radio, zapraszał na mszę świętą w legnickim kościele w intencji eurokandydatów wyznających wartości chrześcijańskie. Po mszy miała odbyć się propagitka kandydata na wspomniany temat.

Na szczeblu najwyższym liderzy zwalczającej się prawicy zaprzęgnęli do walki wyborczej kościół.  Premier Tusk wpadł na 15 minut do Papieża Franciszka. Zaraz potem, by wyrównać nierównowagę, prezes Kaczyński złożył kwiaty na grobie księdza Popiełuszki, a następnie spotkał się z organizacjami antyaborcyjnymi. Nie ma w tym żadnej przypadkowej zbieżności. Wszystko jest zaplanowane tak samo,  jak ganianie się po wałach przeciwpowodziowych liderów prawicy, choć tam niekompetentni politycy tylko przeszkadzali w pracy kompetentnym służbom.

Czesław  Cyrul.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *