Mówi się

Kategorie: Bez kategorii

Przez kilka dni myślą przewodnią w mediach polityków PiS było chwalenie ładnego, wygłoszonego z głowy, przemówienia kandydata Dudy i krytyka sztampowego, odczytanego z kartki, wystąpienia prezydenta Komorowskiego. W związku z tym politycy PiS sugerują, że gdyby doszło do debaty pomiędzy w/w, to na pewno kandydat Duda wypadłby lepiej, bo umie ładniej mówić i do tego bez kartki. Do takiej debaty w pierwszej turze nie dojdzie z powodu natłoku kandydatów i dopóki drobnica prezydencka nie wykruszy się, to taka debata nie ma sensu. Politycy PiS zapominają, że obecny prezydent też może mówić bez kartki, kłopoty miewał z ortografią. Inny kandydat Korwin – Mikke mówił, na swojej konwencji, niby z głowy, ale co chwila spoglądał na ściągę z obcymi cytatami. Niestety tembr głosu Korwin – Mikkego sugeruje zaawansowany wiek kandydata, mimo że jest jeszcze zdolny do płodzenia dzieci, to z jego płodnością intelektualną jest coraz gorzej. Mimo słabnącej siły przekonywania do rzeczy śmiesznych, setki zaczadzonych Korwinem młodych ludzi przybyło na konwencję, by złożyć hołd ich guru.
Kandydat Kalisz też z pewnie coś powie, ale na razie zbiera zaplecze wyborcze. Jego podporą ma być SdPL (Socjaldemokracja Polska). Zajrzałem na strony internetowe tej „de facto” umarłej partii. I tak. np. na Dolnym Śląsku jeden z ostatnich wpisów informuje o ofensywie SdPL w regionie. Wpis jest z 2009 roku. Po tym wpisie zapanowała martwa cisza. Ostatni wpis na stronie tej partii w Lublinie informuje, że ta partia poparła kandydata PO (pewnie Komorowskiego) na prezydenta w 2010r. Otaczając się martwymi szyldami kandydat Kalisz dowiódł, że z politycznego gracza w I ligi spadł do ligi okręgowej i na tym jazdy w dół nie koniec. Szkoda człowieka, bo to dobry i mądry polityk był.
Kandydat Kukiz powiedział, że jest prawicowcem o lewicowym sercu. Takie mieszanie poglądów jest od lat w modzie. Znam wielu lewicowców o prawicowych sercach. Kandydat Kukiz wypowiada się szczerze i ze swadą, co nie oznacza, że zawsze mówi z sensem, ale takie zaangażowanie jest bardziej przekonywujące od beznamiętnego klepania napisanych na kartce uczonych i mądrych zdań.
Co powie kandydatka Ogórek? Po tak długich przemyśleniach i treningu musi być to wystąpienie mądre, przekonywujące i porywające. Reszty dopełni uroda i wdzięk kandydatki. Dla wielu wyborców to bardzo ważny element u kandydatek, u kandydatów także, choć odgrywa mniejszą rolę. Uciekający czas kandydatka Ogórek musi przecież jakoś nadrobić.
Czesław Cyrul

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *