Bigos wyborczy

Kategorie: Bez kategorii

W kampanii prezydenckiej nastąpił lekki dołek. Komitety zbierają jeszcze podpisy, jedne chwalą się ile ich mają, a inne, w ciszy, usiłują zebrać potrzebną ich ilość. Wkrótce wszystko będzie jasne, kto przeszedł te eliminacje i wejdzie do rozgrywek turniejowych.

Kandydat Komorowski zapowiedział dwutygodniowy objazd bronkobusami po kraju, ale energii i czasu starczyło ledwie na klika wyjazdów. Osierocone bronkobusy samotnie krążą po kraju, a prezydent wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki.

Kandydat Duda, po kilku deklaracjach przywiązania do nauk kościoła, pewnie zrozumiał, że opowiadanie się przeciwko in vitro i innym współczesnym rozwiązaniom w życiu osobistym obywateli nie jest przez młodsze pokolenie akceptowane i że zrazi do siebie tym młodych całkowicie. Marne poparcie kandydata Dudy wśród młodych wyborców zdaje się te przypuszczenia potwierdzać.

Kandydat Korwin-Mikke wystąpił w Szczecinie w sali pełnej młodych ludzi. Jeżeli młodzi traktują występ Korwina jak kabaret, to nie dziwię się frekwencji. Natomiast, jeżeli wierzą w to, co mówi kandydat Korwin-Mikke, to wystawiają świadectwo marnej edukacji obywatelskiej i ekonomicznej w naszych szkołach i uczelniach. Słabo zorientowani młodzi miotają się pomiędzy Palikotem, Korwinem i Kukizem. Kandydat Kukiz występuje przeciwno wszystkim: władza kradnie i dba tylko o siebie, trzeba wszystko zmienić. Te słowa mają ostatnio spore oparcie w kryminalnych faktach, jakich dostarczają ludzie z PiS i PO. Kandydat Kukiz wypowiada się jasno tylko w kwestiach jednomandatowych okręgów wyborczych, inne postulaty są rozmazane i nieprzekonywujące, choć określenie władzy, jako grupy złodziei, podoba się sporej grupie obywateli.

Kandydat Jarubas też pewnie musi przestać mówić o przywiązaniu do kościoła, bo to wyborców specjalnie nie interesuje, podobnie jak i jego ultrakonserwatywne poglądy, które nawet aktywistom PSL przestały się podobać.

Kandydatka Ogórek zapowiedziała w Poznaniu, że nie lubi przegrywać i będzie walczyć. Brawo. Jak tylko kampania mojej kandydatki nabierze rumieńców, to może być tylko lepiej. Czekam na to z utęsknieniem.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *