Kononowicz, ale inteligentniejszy

Kategorie: Bez kategorii

Odsłuchałem w Internecie wywiad, jakiego udzielił Janusz Korwin – Mikke wrocławskiej TVP. Dziennikarka zapytała kandydata, co sądzi o protestach na drodze S8 od Wrocławia do Kłodzka. Protestujący domagają się budowy nowej drogi, bo ta, stara nie wytrzymuje już natężenia ruchu. Kandydat Korwin – Mikke powiedział, że trzeba postawić znaki ograniczające prędkość i problem będzie rozwiązany. Takie znaki już tam stoją – zauważyła dziennikarka. To niech ludzie uważają, albo przecież nie muszą tą drogą jeździć. W Albanii są np. drogi pochyłe i też ludzie giną, a mimo to jeżdżą. Ale mieszkający przy tej drodze muszą nią jeździć, bo innej nie mają, naciskała dziennikarka. Zamiast recepty, bo Korwin na wszystko ma proste i skuteczne recepty, kandydat zaczął mówić o konieczności zniesienia podatku PIT. Gdyby zniesiono, PIT to nawet na znaki drogowe państwo nie miałoby pieniędzy, a o budowie nowych dróg w ogóle należałoby zapomnieć. Czyli nie byłoby niczego jak mawiał klasyk Kononowicz – swego czasu kandydat na prezydenta Białegostoku. Tak więc, według teorii Korwina, niepłacenie podatków jest drogą do rozwoju naszej infrastruktury drogowej edukacyjnej i obronnej, itd. Nie płaćmy podatków, a będziemy mieli wszystko, to jest motto gospodarcze kandydata. Recepta prosta i skuteczna, aż dziwne, że nikt w cywilizowanym świecie jeszcze z tej mądrości nie skorzystał. Kandydat Korwin -Mikke założył kilka partii, rozstawał się z nimi raczej w nienajlepszej atmosferze. Kongres Nowej Prawicy, przedostatnia partia kandydata miała tak skomplikowany statut, że sami liderzy nie mogli, w jego interpretacji, dojść do ładu. Natomiast dla kraju kandydat ma proste i skuteczne recepty na dobrobyt. A naród tego jakoś nie kupuje. Choć inny klasyk – też z prawicy- powiadał, że …głupi lud to kupi… Na szczęście naród swoją mądrość ma. Są oczywiście bezkrytyczni wyznawcy Korwina, bardzo mobilni, wierzą w swojego bożka sukcesu i wszelkiej pomyślności, ale tylko dla młodych, zdrowych i bogatych. Dla słabszych w wyimaginowanym świecie Korwina nie ma miejsca. Każdemu wolno wierzyć, żyjemy w wolnym kraju.

Czesław Cyrul

Komentarze (4):

 1. Avatar
  wyznawczyni Bożka

  kolejny postkomunistyczny bełkot.. i to w witrynie gazety Wrocławskiej, ktora postuluje swoja apolitycznosc. Czesław Cyrul zwykly populista…

 2. Avatar
  Sznur dla komuchów

  Panie komuchu, idziemy po Was!! To że trzydzieści lat pana gówniana partia, do spółki z innymi pomiotami po kiszczaku i jaruzelu, rozkradała Polskę się już kończy. Zemsta będzie piękna! Zaczniemy od wykopania wszystkich komunistycznych śmieci z jaruzelem na czele z Powązek. Koparą na kamaza i pod ruską granicę.
  A potem rozliczymy każdego z osobna, każdego komunistycznego pomiota, sitwę nepotyczną wyrżeniemy w pień.
  Rozumiesz komuchu? Szykuj dupę komunistyczny pachołku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *