Sekretarze w sutannach

Kategorie: Bez kategorii

W podwrocławskich Żernikach wszechwładny proboszcz oświadczył, że jak jakiś uczeń odważy się chodzić na etykę w szkole, to nie ma wstępu do kościoła. Opisała to prasa. Klątwa proboszcza zniknęła z internetu, ale w praktyce obowiązuje nadal. Wcześniej w „Nocy Kościołów” we Wrocławiu w świątyniach wykładali swoje prawdy skrajnie prawicowi goście z red. Michalkiewiczem na czele, który wygłosił pełen nienawiści i oszczerstw wykład. Zrobił się smród w kościele. Kuria będzie baczniej przyglądała się w przyszłości zapraszanym gościom:oświadczył kościelny urzędnik, tym samym pokazując gdzie kościół ma opinię publiczną i miłość bliźniego zarazem.

Na wszystkich oficjalnych spotkaniach, panowie w czerni obligatoryjnie zasiadają zawsze w w pierwszych rzędach i pierwsi są witani. A podobno kościół zaleca skromność. Byli I sekretarze PRPR mogliby uczyć się pychy i pokazywania swojej władzy od obecnych kościelnych notabli. Dożyliśmy czasów, kiedy panowie w sukienkach coraz energiczniej zawłaszczają, gdzie tylko mogą, kolejne obszary wolności obywateli i nie ma to wiele wspólnego z samą wiarą. Świecka, prawicowa władza ślini ręce duchownych, czego dała ostatnio przykład nasza pani premier padając do nóg papieżowi. Nic to nie dało, bo polski kler i tak popiera PiS, a nie PO. Przykładów zawłaszczania naszej wolności i pieczętowania tego w świeckim prawie jest aż nadto. Kościół dusi swobodę myślenia swoich wyznawców.

Co sądzą parafianie w Żernikach o zamordyzmie plebana? Generalnie są oburzeni, ale nie śmią wyrazić tego publicznie. Od lat, po kątach sarkają na arogancję proboszcza, ale do otwartego buntu jeszcze daleko. Bo po co się narażać. I tak większość obywateli chodzących do kościoła traktuje z przymrużeniem oka kościelne nakazy, ale na etykę nikt z uczniów się nie zapisał. Podobno nie było chętnych.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *