Kłótnia o historię na prawicy

Kategorie: Bez kategorii

Kandydaci PO do Sejmu z okręgu wrocławskiego zarzucili kandydatom PiS i pewnie całej tej partii, że do historii wprowadza narrację komunistyczną, czy jakoś tak. Najpierw prawica uczyniła z PRL czarną dziurę w naszej historii i spadek w postaci ruin po tamtym systemie. System oczywiście nie był demokratyczny oraz niewydolny ekonomicznie, jednak z samej prywatyzacji tych ruin wpłynęło do skarbu państwa około 500 mld złotych. A była to często tzw. prywatyzacja złodziejska. Same mieszkania wybudowane w PRL, głównie za budżetowe pieniądze, warte są grubo ponad 500 mld złotych. Dzisiejsza gospodarka ciągle bazuje na energetyce rodem z PRL, że o górnictwie nawet nie wspomnę. Eksprezydent Komorowski szczycił się 25 latami wolności, czas PRL-u zrównując z okresem okupacji hitlerowskiej. Nie zdziwię się, jak za kilka lat obowiązywać będzie oficjalne wersja, że Wrocław wyzwolili żołnierze wykleci. Po 25 latach widać, że jak za PRL, tak i teraz historia ma służyć uprawianiu polityki. Jedne fakty się wyolbrzymia, inne ukrywa. PO i PiS od dawna wiodą spór, ale raczej o minione 25 lecie. Ale teraz idą dalej, zaczynają spierać się o czasy PRL. PO powiada, że PiS uprawia propagandę historyczną jak za komuny. Apeluję do prawicy: przestańcie wreszcie wycierać sobie gębę PRL -em, bo nie umiecie sensownie ocenić tamtych czasów, tzn. może i umiecie, ale nie chcecie. Żryjcie się między sobą, ale nie wyciągajcie co chwila trumny PRL i nie włóczcie jej po waszym politycznym, prawicowym gnojowisku, bo miliony ludzi nie zasłużyły sobie na to.

Na marginesie: ekstra prawicowy prezes IPN za swoją i IPN porażkę uważa to, że połowa obywateli uznaje wprowadzenie stanu wojennego za zasadne, choć IPN tyle roboty włożył, by ideowo wyprać mózgi obywateli. Choć od 1981 roku umarło kilka milionów obywateli pamiętających tamte czasy a dla wielu młodych to temat zupełnie obcy, to ludzie swój rozum mają i nie wszystko daje się – panie prezesie IPN – w imię politycznych interesów wyprać z mózgów obywateli.

Czesław Cyrul.

P.S. 12 października przypada rocznica bitwy Dywizji Kościuszkowskiej pod Lenino. Mainstreamowe media pewnie nawet o niej nie wspomną. To właśnie jest przykład wybiorczego eksponowania faktów historycznych i przykładania różnej miary do przelanej krwi żołnierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *