Dobra zmiana

Kategorie: Bez kategorii

Nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego PiS w Sejmie wybrał. Marszałek Kuchciński, niczym walec, gniótł protesty bezradnej opozycji. Klub PiS milczał i przegłosowywał kolejne i kolejne kandydatury na sędziów TK. Im opozycja głośniej protestowała, tym szybciej marszałek niczym ekonom parł do przegłosowywania następnych kandydatur. Żaden z kandydatów nie odpowiedział na żadne pytanie zadawane przez posłów opozycji. Marszałek–ekonom co chwila uchylał kolejne protesty opozycji. Główny reżyser spektaklu, sam prezes, siedział na sali i dbał o prawidłowy przebieg przedstawienia. Opozycja i władza, obrzucając się błotem co chwila wyciągały z grobu nieboszczkę partię, PRL i stan wojenny i wycierały sobie gęby historią Nie wiadomo było kto w stanie wojennym stał tam gdzie ZOMO, a kto gdzie indziej i po której stronie stać wypadało. Sejmowe prawice skleszczyły się w prawie fizycznym zwarciu. Lewicy głos słychać było tylko pod Sejmem. Na Sejmowe sale wyborcy wpuścili tylko prawicę. Partia Razem cieszy się z tego, bo w opinii Razem im mniej lewicy w Sejmie, tym lepiej.
Wyborczy dali nam większość i mamy prawo do takich zmian – to jedyne tłumaczenie, jakie padało ze strony posłów PiS. To prawda. Lud dal PiS-owi siłę do łamania prawa. Lud chciał silnej władzy w zamian za 500 złotych i szybsze emerytury, bo dla ludu te sprawy są pierwszorzędne. PiS spełnia wolę ludu. Jak ktoś z ludu nieopatrzenie zaufał PiS-owi, to jego problem. Statystyczny wyborca nie łączy łamania prawa w Sejmie ze swoim codziennym bytem. To są, szczególnie dla wielu wyborców PiS, oddzielne sprawy. Wyborca PiS lubi władzę silnej ręki, pod warunkiem, że nie dotyczy ona jego osobiście. Silna ręka władzy ma dotyczyć „onych”.
Demonstracja przed Sejmem nie miała większego wpływu na decyzje większości w Sejmie. PiS jak zechce, potrafi zgromadzić pod Sejmem zwolenników Radia Maryja, kluby Gazety Polskiej, itp. Będzie ich znacznie więcej. Ich nie interesuje demokracja, oni popierają PiS.
A prezydent Duda? Prezydent Duda zrobi wszystko, co prezes każe. On nie przemawia własnym głosem, jest echem prezesa. Wkrótce PiS zamachnie się na media, potem jeszcze na kilka spraw. Sympatie ludu mogą się odwrócić, ale jeszcze nie teraz. Jeszcze PiS ma carte blanche na realizowanie swojej wizji, Jeszcze budzimy się w tej samej Polsce, która wkrótce nie musi być taka sama.
Czesław Cyrul

Komentarze (4):

  1. Avatar
   tantus

   Wszędzie pod tekstami krytykującymi PiS pojawiają się komentarze używające sformułowania „kwik świń odrywanych od koryta”, odmieniany przez różne przypadki. Wygląda to na wyrażenie opracowane w centrali na Nowogrodzkiej i przekazane płatnym trollom do rozpowszechniania.

 1. Avatar
  mikroskop

  Towarzysze, przejrzyjcie na oczy!

  NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z KOMOROWSKIM

  Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska – córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej Fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi, machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi.

  Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK.

  Po przegranych wyborach (prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele której stoi] prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy. (zabezpieczenie przed wygraną PIS).

  Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.

  I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *