Uczyć się, uczyć się……..

Kategorie: Bez kategorii

Redaktor Malwina Gadawa z GWr. napisała, że posłanka PiS Mirosława Stachowiak- Różecka nie ma wyższego wykształcenia, co sama (posłanka) dopiero niedawno odkryła, przy wypełnianiu dokumentów Sejmie. Jest tu pewna analogia do kobiety, która niedawno urodziła dziecko nie zdając sobie sprawy, że jest w ciąży. Posłanka sądziła, że jak dostała absolutorium to automatycznie  ma skończone studia. To duża naiwność, albo celowe zaciemnianie wstydliwej sprawy. Jest to przypadek bliźniaczo podobny do sprawy prezydenta Kwaśniewskiego. On też uważał tak samo jak posłanka. Też miał absolutorium i tak samo jak posłanka nie napisał pracy magisterskiej. Posłanka tłumacząc się poszła ta samą drogą co Kwaśniewski.   Żyła w przeświadczeniu, że ma wyższe studia, choć nie mała żadnego papierka, który by to potwierdzał. Sam nie wiem co bym teraz wolał. Prezydenta Dutkiewicza na którąś kadencję, czy prezydent Stachowiak – Różycką, która udawała, że ma wyższe wykształcenie. Prezydent Wrocławia ze średnim wykształceniem, to nie brzmiało by dobrze.

Co z tego wynika: otóż politycy w uporem i mozołem budują swój wizerunek. Wystarczy jednak taka lub inna wpadka, by swój image bardzo nadwyrężyć. Bo polityk złapany za rękę na kłamstwie w jednej sprawie   może oszczędnie gospodarować prawdą i w innych. O obietnicach wyborczych już nawet nie wspominając, tu większość łże jak najęta.

Mistrz Kulej powiadał, że nie ma bokserów z żelaznymi szczekami, są tylko źle trafieni. Lekarze powiadają: nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani. Prokuratorzy twierdzą, że na każdego znajdą paragraf. Można także spokojnie powiedzieć, nie ma polityków kryształowych. Każdego można prześwietlić i wychodzą skazy i brudy.

Stosując luźne kryteria w ocenie wykształcenia zastanawiam się, czy ja, jako lekarz weterynarii (choć od lat niepraktykujący) mógłbym podpisywać się jako doktor. Jakaś zbieżność w nazewnictwie przecież jest.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *