Kłamstwo wyborcze

Kategorie: Bez kategorii

Radni Sejmiku Dolnośląskiego uchwalili apel do rządu, by ten zniósł lub zmniejszył podatek od kopalin, który w kraju płaci jedynie KGHM. To około 2 mld złotych rocznie. Podatek ten uchwalił rząd PO-PSL. Zabieranie tak olbrzymiej kwoty od dochodu kombinatu powodowało także, że do kasy Urzędu Marszałkowskiego wpływało mniej o ok. 100 milionów złotych rocznie (tzw. udziały samorządu w podatku CIT). Po uchwaleniu tego podatku platformiani radni sejmiku wykazali się lokalnym patriotyzmem i apelowali do swojego rządu o jego zniesienie. Podobnie zrobili radni SLD. Rząd podatku nie zniósł. Teraz nastały ciężkie czasy dla kombinatu, bo ceny miedzi poleciały na łeb, na szyję. Ale podatek nadal płacić trzeba.

W trakcie kampanii wyborczej do parlamentu politycy PiS gardłowali na lewo i prawo o tym łupieżczym podatku oraz że gdy wygrają wybory, to od razu go zniosą. Jeszcze w barbórkowe święto w kombinacie posłanka PiS machała przed nosami zgromadzonych jakimiś kratkami. Podobno była to ustawa o zniesieniu tego podatku. Niestety, po wygranych wyborach politycy PiS zaczęli kręcić, czyli po prostu kłamać….. że teraz, tak od razu nie można, trzeba się temu przyjrzeć i takie tam dyrdymały… . Okazało się, że na spełnienie wyborczych obietnic trzeba pieniędzy i żadnego zwolnienia z podatku nie będzie. Dla zamydlenia oczu powołano sejmową komisję, która ma rozpatrzyć co i jak z tym łupieżczym podatkiem zrobić, co należy rozumieć: jak go utrzymać.

Pod ostatnim apelem Sejmiku radni PiS się nie podpisali. Zamienili zdanie, jakby wstydu nie mieli. Tak oto szybko wyszło na jaw wyborcze kłamstwo niczym szydło z worka. Teraz PiS gotów jest obedrzeć ze skóry wszelkie możliwe firmy i banki, a tym samym wszystkich obywateli, by zdobyć pieniądze na spełnienie swoich obietnic. Niestety nie mówili tylko, że zrobią to za nasze, czyli wszystkich, pieniądze. Obywatele pilnujcie portfeli. PiS już do nich zagląda.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *