Paranoja

Kategorie: Bez kategorii

Minister Macierewicz, w Toruniu, u ojca Rydzyka, oświadczył że w Smoleńsku był zamach terrorystyczny. Zarazem udzielił wskazówek Stanom Zjednoczonym, by siedziały cicho, bo nasza demokracja to – ho, ho- ma głębsze korzenie. Niedawno ten sam Macierewicz prosił USA o pomoc w śledztwie smoleńskim. Schizofrenia? Nie wiem. To sprawa samego ministra. Te słowa minister głosił w towarzystwie samego ojca-dyrektora, Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego i wielu innych znanym osób. Nikomu z wymienionych słuchaczy nie drgnęła powieka, nikt nie oblał się rumieńcem wstydu. Taka jest linia partii i tego się trzymają. Teraz takie rzeczy wygłasza się w Toruniu. W tym miejscu lęgną się nowe idee rządzącej partii. Natomiast ośrodkiem decyzyjnym władzy jest skromna willa na Żoliborzu. Sejm, prezydent i rząd, to tylko ośrodki wykonawcze.
W tą niezwykłą narrację wpisuje się pracownik ministra Macierewicza Sławomir Cenckiewicz. Uznał on żołnierzy I i II Armii Wojska Polskiego za niegodnych polskiego oręża. Godni są narodowcy z NSZ.
Uznałem, że i ja chwilowo popadnę w rozstrój umysłowy i pójdę tokiem myślenia Cenckiewicza. I szło by to tak: to nie Armia Czerwona i wojska polskie goniły hitlerowców z Polski. To Żołnierze Wyklęci pomagali, chwilowo bawiącym na terenie Polski Niemcom, pozbyć się Żydów i innych mniejszości narodowych. Mordowali także komunistów, ale nie do końca to się udało. Mniejsza o to dlaczego. Czarne dziury w historii się zdarzają. Potem, rosnący w siłę, wykleci pogonili Niemców. Wrocław został wyzwolony właśnie przez wyklętych i dlatego teraz są oni dla kiboli półbogami. Co do czasu PRL, to coś się wymyśli. Pisanie historii od nowa dopiero się zaczyna, „Solidarności” także.  Piszę oczywiste bzdury, ale mogą one stać się obowiązującą prawdą. Tylko przez chwilę starałem się wpasować w tok myślenia Macierewicza i Cenckiewicza, ale tylko chwilę, bo to nie na moją głowę.
Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *