Łapanka chętnych na akcje

Kategorie: Bez kategorii

Kłopotów piłkarzy „Śląska Wrocław ” końca nie widać. Wrocławskie Konsorcjum Sportowe, które kupiło 51% akcji klubu, już ich nie chce, co oznacza, że tym bardziej nie kupi od miasta pozostałych, na co prezydent Dutkiewicz bardzo liczył. Nie dziwię się biznesmenom. Nikt nie wykłada dużych pieniędzy, bo ma taką zachciankę. Inwestorzy liczyli, że akcje będą procentować. A tu klapa. Klub gra słabo. Kibole odstraszają kibiców, nadziei na zwrot pieniędzy nie ma. Są natomiast ciągłe wydatki.
Miasto jest w arcytrudnej sytuacji i nie sądzę by szybko znaleźliby się kolejni chętni na śmieciowe akcje klubu. Przypuszczam, że gdyby nie było stadionu za miliard złotych i kredytu bankowego, zaciągniętego na jego budowę, to miasto machnęłoby ręką na piłkarzy. Kisiliby się w jakiejś lokalnej lidze, jak to było przed laty i świat się nie zawalił. Jednak spadek klubu do niższej, czy lokalnej ligi spowodowałby, że stadion stałby się zupełnie niepotrzebny. Powstało by zatem pytanie, po co ten stadion wybudowano? Choć i teraz to pytanie jest jak najbardziej zasadne. Stadion musi jakoś funkcjonować, to sprawa polityczna, a byt klubu jest jedynym tego gwarantem. Będzie więc miasto musiało dalej utrzymywać klub, szukać udziałowców, itp. Wyjściem byłoby zakup akcji przez kiboli, którzy urządzili sobie ze stadionu miejsce swoich patriotycznych występów i burd. Ale to propozycja z gatunku śmiesznych.
Czesław Cyrul

Komentarze (1):

 1. Avatar
  ŻUŻELEK

  PO 1 JAKIM PRAWEM CIĄGLE IDĄ PIENIĄDZE I TO BARDZO DUŻE NA ŚLĄSK Z PIENIĘDZY MIASTA (CZYLI PODATNIKÓW- OHHHH WODA ZDROŻAŁA – HHHHMMMM W ŚLĄSKU JEST SKOŚNO OKI ) ????WE WROCŁAWIU PIŁKA NOŻNA NIE JEST JEDYNYM OŚRODKIEM SPORTOWYM KTÓRY POTRZEBUJE WSPARCIE!!!!!!!
  PO 2 ŚMIESZNI TO JESTEŚCIE WY WSZYSCY POLITYCY ( KASĘ TYLKO CZUJECIE, I JAK SIĘ WYROLOWAĆ NA WZAJEM- ZE STOŁKÓW.SAMI CHCIELIŚCIE TEGO STADIONU I WAŁY KRĘCICIE !!!!!! I NIE MA TU PODZIAŁU NA TYCH CZY NA TAMTYCH – WSZYSCY ODPOWIADACIE ZA TO!!!!!
  PO 3 CO PAN MA DO KIBOLI- CZYLI NORMALNYCH ????? JAKIE BURDY???? A ODSTRASZANIU KIBICÓW TO CHYBA PAN MÓWI O TYCH Z LOŻY VIP CO BOLI ICH PRAWDA I POLSKA FLAGA – HISTORIA????

  ŻAŁOSNY TEKST!!!! TEN KIBOL JEST NA PEWNO BARDZIEJ PRZYWIĄZANY DO FLAGI POLSKIEJ ,HYMNU ORAZ HISTORII !!!! I TO JEST WIĘKSZOŚĆ PANA SĄSIADÓW .ŁADNIE TAK OBRAŻAĆ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *