Minister Ziobro-wybiórczo sprawiedliwy

Kategorie: Bez kategorii

Minister Ziobro postanowił zgłosić kasację do Sądu Najwyższego  wyroku Sądu Okręgowego w Krakowie w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Jak wiadomo, wspomniany Sąd Okręgowy nie wyraził zgody na tę ekstradycję. Minister Ziobro chciałby ten wyrok zmienić i oddać Polańskiego w ręce amerykańskiej sprawiedliwości. Sprawa, jak wiadomo, jest dosyć zawiła i miała miejsce ponad 40 lat temu. Ale mniejsza o zawiłości prawne. Minister Ziobro stwierdza, że wszyscy są równi wobec prawa. Nie ma lepszych i gorszych. Zdaniem Ziobry ten Polański to osobnik, który dopuścił się gwałtu i mógł też coś mieć wspólnego z pedofilią. Ogólnie wiadomo, że zarzuty dotyczyły stosunku z nieletnią. Co prawda naszych gwałcicieli polskie sądy i tym samym minister Ziobro traktują dość łagodnie, ale sam minister bardzo dba o cześć ówczesnej amerykańskiej nastolatki, która dzisiaj jest starszą panią i nie ma żadnych pretensji do Polańskiego.  Polański, ulubieniec elit, musi być traktowany surowo, bo elity nie lubią PiS-u i  dlatego mściwy Ziobro chce go oddać Amerykanom.

Jeżeli prawo jest równe dla wszystkich  to dlaczego kolega ministra Ziobry  minister Mariusz Kamiński, skazany nieprawomocnym wyrokiem został, ewidentnie wbrew procedurom, ułaskawiony przez prezydenta Dudę. Minister Ziobro na pewno także maczał w tym palce. Zatem są równi i równiejsi.  Udowodnił to minister Ziobro także wiele lat temu robiąc wszystko, by zmazać z siebie winę za śmierć Barbary Blidy, za którą niewątpliwą odpowiedzialność ponosił on i jego kompani. Ale Blida czy Polański to przecież  ludzie gorszego sortu i wobec nich należy stosować prawo gorszego sortu. Jak ktoś naiwny sądził, że Ziobro będzie uczciwie stał na straży prawa, to teraz może przejrzał na oczy, jak ta straż wygląda: by swoim żyło się lepiej.

Pytani mieszkańcy rejonu, gdzie minister Ziobro dostał w wyborach parlamentarnych aż 80% poparcia, nie potrafili, choćby w prosty sposób, wyjaśnić dlaczego Ziobro jest dobrym ministrem. Bo po prostu jest dobry: brzmiały nieporadne  odpowiedzi. To coś na wzór odpowiedzi na pytanie, dlaczego tanie wina są dobre? Bo są tanie i dobre, lub bo są dobre i tanie. I to powinno wystarczyć za komentarz.

Czesław Cyrul

Komentarze (1):

  1. Avatar
    tantus

    Warto przypomnieć też sprawę Dawida Jackiewicza (obecny Minister Skarbu) z 2006 r., kiedy po szarpaninie z pijaczkiem przewrócił go na ziemię – upadek ten okazał się śmiertelny. Prokuratura, kontrolowana wówczas przez Zbigniewa Ziobrę, zdecydowała się nawet nie wszczynać śledztwa i umorzyć sprawę, nie kierując jej do sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *