Zawracanie historii kijem

Kategorie: Bez kategorii

W opinii ministra Macierewicza żadnych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku nie było. Jak były częściowo wolne, to nie było ich w ogóle. W związku z powyższym bracia Kaczyńscy, którzy wtedy zostali senatorami, także – według Macierewicza – wybrali się w zniewolonych, zmanipulowanych wyborach.  Według Macierewicza pierwsze wolne wybory odbyły się w czerwcu 1938 roku (tak, właśnie tak powiedział) ?! Ta wystrzelona data pokazuje, jak duży rozrzut ma minister obrony w ocenie faktów i dat. Nie po raz pierwszy zresztą.

Te, czerwcowe wybory otworzyły Polsce bramę do  NATO i UE. Zapoczątkowały lawinowe, demokratyczne przemiany w państwach bloku radzieckiego. Zreformowano gospodarkę, ale nie wszystkim w nowym systemie żyje się dobrze. Prezes Kaczyński twierdzi, że rząd Olszewskiego był pierwszym, czysto polskim, choć wiadomo, że w tamtym czasie grał przeciwko Olszewskiemu.

Tamte czerwcowe wybory nie były – zdaniem PiS-u – wolne, bo brali w nich udział komuniści. Przypomnę, że kilka lat potem owi postkomuniści wygrywali wybory parlamentarne, a ich przedstawiciel dwukrotnie został przez naród wybrany prezydentem i to nawet w pierwszej turze, deklasując solidarnościowego rywala. Czy te wybory, które wygrali postkomuniści, także były niewolne i fałszywe? Tego prezes nie mówi. Czy wybory samorządowe, które wygrywała lewica, też był niewolne i fałszywe? Miałkość argumentacji, jakoby tamte , czerwcowe wybory były nic nie warte nie wytrzymuje argumentacji, ale „ciemny lud to kupi”.

Według PiS-u historia wolnej Polski zaczyna się dopiero po wygranych wyborach Andrzeja Dudy.  On z kolei, wybrany demokratycznie, jest jedynie marionetką prezesa. Zatem  czy te wybory nie były  zmanipulowane?  Ówczesny kandydat takiej farsy w sprawowaniu wysokiego urzędu nie zapowiadał. Według PiS-u, dopiero  wygrane przez PiS wybory w minionym roku były naprawdę  wolne, pozostałe to fałsz, oszustwo, rządy komunistycznych służb i mafii. Pamiętam też, że prezydent Kaczyński bardzo doceniał tamte wybory z czerwca ‘89.  Jego brat mówi zupełnie coś innego. W swojej, kłamliwej retoryce podpiera się zmarłym  bratem, tym samym plugawiąc jego pamięć. 

PiS oczerniając tamte czerwcowe wybory uznaje tym samym, że to nie od Polski zaczął się upadek radzieckiej hegemonii, że to dopiero kiedy Niemcy obalili swój mur w Berlinie, skończył się komunizm. Co na to aktorka Szczepkowska, która 5 czerwca ’89 obwieściła koniec komunizmu w Polsce?

Czesław Cyrul

P.S. Nie lubię prezydenta Komorowskiego i PO, która w PRL-u widzi tylko czarną dziurę, a wielu ludzi tamtych czasów traktuje jak ludzi gorszego sortu. Teraz PiS mówi o prezydencie Komorowskim i ludziach PO, że są gorszym sortem. W polityce trzeba wiedzieć, co się mówi. Jeżeli nie, przegrywa się wybory.

Komentarze (3):

 1. Avatar
  RP

  Nie wysilił się Pan. Marny tekst, miałka argumentacja, a w zasadzie jej brak. Powoływanie się na nigdy nie wypowiedziane opinie PiSu nieznośne, wręcz irytujące. Cóż… nie stać Pana na więcej? Pewnie nie.

 2. Avatar
  pcpro.mx

  Thanks for sharing excellent informations. Your website is very cool.
  I’m impressed by the details that you have on this blog.
  It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will
  come back for more articles. You, my pal, ROCK!
  I found just the information I already searched everywhere and just couldn’t come across.

  What a perfect web-site.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *