Na lewo marsz?

Kategorie: Bez kategorii

Przewodniczący Schetyna ogłosił jakiś czas temu, że PO będzie skręcać w prawo, co wielu wprawiło w zdziwienie, że dlaczego właśnie tam.  Gdyby Schetyna powiedział, że jego partia idzie w lewo to bym się dopiero zdziwił.  Lider Schetyna wywnioskował, że partia dłużej nie może stać w rozkroku. Będąc w opozycji już nikogo z prawa czy z lewa nie przyciągnie i trzeba bardziej się określić. Ponieważ w kraju i Europie panuje aktualnie moda na prawicę więc PO też popłynęła z brudnym  prądem. W tej partii nigdy nie przywiązywano wielkiej wagi do głoszonych poglądów,  była to partia ideowo rozmemłana, to i ów prawoskręt nie będzie w praktyce  zauważalny. Jestem przekonany, że jak tylko zmieni się koniunktura i  po okresie taniego, prawicowego populizmu  społeczeństwo zmądrzeje, PO bez mrugnięcia oka zacznie  znowu mizdrzyć się do lewicowych wyborców.  Lewicowi wyborcy  zostali nabrani przez PO wielokrotnie. Pamiętam jak przed laty, kiedy PO szła do góry, a SLD upadało, wielu  działaczy i wyborców  lewicy poszło na służbę do PO. Twierdzili, że SLD stało się partia bezideową i w swojej naiwności szli do partii, która w swoich założeniach była partią  władzy, grupowych interesów  i na pewno antylewicową.  Ideały prawicy czy lewicy wykorzystywała w zależności od potrzeb.

Teraz u wielu wyborców lewicy pewnie nadeszła chwila refleksji: że oddawali swoje głosy w wyborach na partię, która wypinała się na nich przez lata, a teraz jej lider powiada im,  wyborcom PO o  lewicowych sympatiach: mam was w dupie. No może tak nie powiedział, ale dokładnie na to wychodzi. Co zrobią teraz lewicowi wyborcy PO?  Mogą ponownie wrócić do SLD. Ta partia w zestawianiu z PO, choć teraz słaba, to nigdy nie  zawiodła aż tak wyborców, jak PO. Jak bardzo okłamał wyborców PiS, to się dopiero okaże. Tak więc  szanowni, byli wyborcy lewicy, którzy przez lata głosowaliście na PO, wróćcie od SLD. To teraz partia po przejściach i w nie najlepszej kondycji, ale nikogo na lewicy  mocniejszego nie ma, a i błędy jakie ta partia popełniła jawią się, przy skandalach wyprodukowanych w PO, jak niewinne potknięcia.

Czesław Cyrul

Komentarze (4):

 1. Avatar
  Uwazny_czytelnik

  Niestety, bardzo się Pan myli.
  Po lewej stronie sceny politycznej jest Razem Zandberga które, jeśli nie zacznie przyjmować w swoje szeregi członków SLD, ma szansę zdeklasować Waszą pseudolewicę. Ja im w tym dziele bardzo kibicuję, bo istnienie SLD blokuje prawdziwą lewicę.
  Tylko na zgliszczach SLD może powstać lewa strona. Ostatnie wybory zaledwie rozpoczęły ten proces, oczekuję dalszego ciągu!

  1. Avatar
   Uwazny_czytelnik

   Problem w tym, że teraz SLD przeszkadza nie tylko prawicy. Dołączył lewicowy elektorat!
   Zaskakujące, według badań opinii publicznej SLD ma poparcie równe partii Razem, na poziomie 3 procent. Czas ustąpić miejsca lepszym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *