Jeszcze będzie normalnie

Kategorie: Bez kategorii

Jak co roku, 1 września,  idę, wraz delegacją  SLD, złożyć  wieńce na wrocławskim cmentarzu wojskowym na Oporowie. W poprzednich latach ta uroczystość była traktowana przez minione władze lekko po macoszemu. W tym roku organizatorzy dołożyli starań,  przybyły liczne poczty sztandarowe, młodzież i delegacje licznych stowarzyszeń. Brawo.

Ale na tym dobra zmiana się skończyła. W apelu poległych w kampanii wrześniowej i II wojnie  poczesne miejsce i sporo czasu zajęło wyliczanie ofiar katastrofy smoleńskiej. Ich związek z kampanią wrześniową i II wojną jest żaden. Ale przyszła absurdalna dyrektywa z Warszawy i trzeba  odczytać. Dlaczego w miejsce generałów i biskupów , którzy zginęli pod Smoleńskiem, nie wspomniano np.  generała Sikorskiego. On też zginał w katastrofie lotniczej, a związek jego z II wojną był oczywisty. Dlaczego nie wspomniano o generałach poległych w kampanii wrześniowej, nie wymieniono  generałów I i II Armii Wojska Polskiego, itp. Dlaczego? To wie tylko minister Macierewicz.

Dała o sobie znać także cenzura dobrej zmiany. Na uroczystości pojawił się prof. Zbigniew Wiktor, przedstawiciel Komunistycznej Partii Polski. Ustalonym zwyczajem składający wieńce podawali spikerowi karteczki z nazwami organizacji, które je składają. Niestety nazwy Komunistycznej Partii Polski nie odczytano. SLD został wymieniony (jeszcze). Jak będzie za rok?  Zobaczymy. Kiedy wymieniłem swoje uwagi na temat wątków smoleńskich w apelu poległych ze znanym, emerytowanym generałem, ten pokiwał głową i powiedział: spokojnie, jeszcze będzie normalnie. I ja mam taką nadzieję.

Czesław Cyrul

Komentarze (2):

  1. Avatar
    Wojtek

    Panie Czesławie – już nic nigdy nie będzie normalne… cały ten kraj jest godny pożałowania – proszę wrzucić na bezpośrednią transmisję z obrad w Warszawie i wszystko będzie jasne w temacie… wedle zasady yin yang – po tym do czego dochodziło przez ostatnie lata musiało dojść do przesilenia – i doszło a te zaś zmieni wszystko… macie 3 lata żeby się podnieść i stanąć do wyborów – jako lewica powinniście to zrobić dla zwykłych ludzi… tyle, że już ‚po ptokach’ a rzeki kijem nie zawróci…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *