Prawicowy armagedon

Kategorie: Bez kategorii

 

Wygląda na to, że na Platformę Obywatelską powoli przychodzi koniec. Lata rządów „ciepłej wody”, liczne afery i skandale,  dbanie o  interesy członków partii i jej akolitów oraz nadmierna pycha wyprodukowały mieszankę wybuchową, która rozsadzi PO. Warszawska afera reprywatyzacyjna będzie zapalnikiem, który tę detonację właśnie uruchomił. Detonacja nie będzie nagła, bo w polityce destrukcyjne wybuchy przebiegają wolniej. PO,  trawiona konfliktami i atakowana z zewnątrz, będzie zapadała się w sobie. Stanie się partią niepełnosprawną, z którąś tam grupą inwalidzką. Zgorzkniali i pokłóceni ze sobą członkowie będą rozpatrywać swoje błędy i prowadzić swarliwe, wewnętrzne debaty. Będą śnić o dawnej wielkości i żalić się, że wyborcy przestali ich lubić. Przeciwnicy będą ciągle rozdrapywać ropiejące rany PO, by one nie goiły się i wydziałały woń odstraszającą  wyborców do tej schorowanej partii.

Tymczasem PiS wybrał inną drogę prawicowej  destrukcji. Proces ten także będzie trwał lata i też  skończy się klęską. PiS atakując inteligencję i wszelkie siły postępu w kraju, wyznaczając im rolę ludzi gorszego sortu, niszczy tych, którzy  pchają kraj  do przodu. W sztuce dominować będzie polityka historyczna, w szkołach najważniejsze lekcje będą o historii żołnierzy wyklętych. Gromady osiłków będą biły spokojnych ludzi na ulicach, a władza będzie udawać, że to owi spokojni prowokują osiłków i zmuszają ich do samoobrony.  W rzeczywistości owi osiołkowie już są zbrojnym ramieniem PiS-u i kościoła.  Ostatnio jakiś  kibol pobił w tramwaju profesora uniwersytetu . Można przypuszczać, że zdrowa siła narodu dała w mordę przedstawicielowi gorszego sortu. Oto „signum temporis”  rządów PiS. Jestem przekonany, że minister Błaszczak nabierze wody w usta w tej sprawie. Nagadał się w  Londynie i wystarczy.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz , zaufany ministra Macierewicza,  stał się  symbolem destrukcyjnej polityki kadrowej PiS. Wygląda jak  książkowy narodowiec, do tego niewykształcony, butny i garnący do kieszeni wszystko, co się tylko pod rękę nawinie.  Zna się na armii, przemyśle zbrojeniowym, mediach i energetyce i lekarstwach.  Jest pisowskim geniuszem i żadne tam studia nie są mu potrzebne. Tacy obywatele pierwszego sortu poprowadzą nas na manowce, dokończą dzieła PO. Ale obywatele w naszym kraju lubią prawicę. Za kilka lat przejrzą na oczy.

Czesław Cyrul

Komentarze (2):

  1. Avatar
    Grzegorz

    Panie Czesławie. Najsmutniejsze jest to że to nie PiS wygrał wybory lecz to PO i SLD te wybory przegrało. A obie te partie wybory przegrały bo gdy same miały większość i „swojego” prezydenta to podobnie jak teraz PiS zamiast zajmować się poprawą jakości życia Polaków zajmowały się poprawą jakości życia ale tylko swoich członków wysokiego szczebla.
    Wyborcy nie zagłosowali na PiS bo im się marzy IV RP. Zagłosowali bo czuli się sfrustrowani i uznali że coś trzeba zmienić. Oczywiście ludzie zawiodą się na PiS tak samo albo jeszcze bardziej niż na PO i SLD ale te dwie partie to tego czasu muszą oczyścić swoje szeregi, rozliczyć afery i pokazać że mają pomysł na Polskę bo inaczej PiS może znów wygrać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *