Kłamstwo smoleńskie

Kategorie: Bez kategorii

   Przez dziesiątki lat, w czasach PRL, utrzymywano, że zbrodni na polskich oficerach w Katyniu dokonali Niemcy. Tezy tej zbytnio nie eksponowano, bo wiadomo było, że to nieprawda. Pod koniec PRL prezydent Gorbaczow przekazał generałowi Jaruzelskiemu  dokumenty świadczące, że zbrodni dokonano na rozkaz Stalina i on ukrywał niewygodna mu prawdę.  Skrywanej przez dziesięciolecia prawdy nie dało się dłużej ukrywać. Z katastrofą smoleńską jest odwrotnie. Prawda jaka jest, mądrzy ludzie wiedzą. Była to katastrofa.  PiS, w imię politycznych interesów,  wymyśla inną wersję, która będzie  fałszywa. To kłamstwo jest PiS-owi potrzebne, bo tą nibyprawdą chce zaatakować swoich przeciwników politycznych, a ludziom wtłoczyć ciemnotę do głów.

   W imię poszukiwania swojej prawdy PiS postanowiło nawet  bezcześcić zwłoki w poszukiwaniu jakichś dowodów. Niektórzy się obawiają, że być może nawet coś  podrzucą do trumny, by dowieść, że na zwłokach są np. resztki trotylu.  Macierewicz  w dążeniu do „swojej prawdy” nie ma żadnych zahamowań.

   Kościół w kwestii bezczeszczenia zwłok  nie chce  zająć jednoznacznego stanowiska. ….Że niby ciała zabitych powinno się zostawić w spokoju, ale gdy PiS poszukuje prawdy, to trzeba na to zezwolić…. Kościół doskonale sobie zdaje sprawę, że PiS chce, by jego fałsz stał się obowiązującą prawdą, ale milczy. Tym samym wspiera PiS w fałszowaniu prawdy o katastrofie. Uchylając się od zajęcia zdecydowanego stanowiska w kwestii uszanowania zwłok, zgodnego z Katechizmem Kościoła, pokazuje, że PiS jest jego sojusznikiem i w imię interesów politycznych partnera przymyka oko na profanowanie zwłok. Stawiając tak sprawę kościół dzieli swoich wiernych na ludzi lepszego i gorszego sortu. Tych gorszego sortu jest zdecydowanie więcej.

   Tak oto prawda o Katyniu była znana, ale ukrywana. I tak oto prawda o Smoleńsku (raport Millera) jest znana, ale w imię politycznych interesów ma zostać uznana za kłamstwo i być ukryta, a PiS-owskie  kłamstwo ma stać się prawdą.  Prawdę można ukrywać czas jakiś, ale w końcu ktoś się o nią upomni. Polacy długo upominali się o prawdę o Katyniu. Upomną się także o prawdę o Smoleńsku. PiS chcąc ją fałszować podąża drogą Stalina.

Czesław Cyrul

Komentarze (5):

 1. Avatar
  Jerzy

  Panie Cyrul ! Mordu na Polakach w Katyniu nie dokonali Rosjanie tylko radzieccy komuniści. Pana ideowi poprzednicy ! Natomiast w sprawie Smoleńska nie chodzi o Pana wiarę w tę czy inną wersję. Chodzi o rzetelne śledztwo i wiedzę. Tylko sekta „Pancernej Brzozy” pasie się wiarą w rozpowszechniane kłamstwa i pomówienia. Może trzeba trochę poczytać, żeby nie wychodzić na ignoranta albo poplecznika kłamstwa. Polecam zatem dwie książki na ten temat niemieckiego dziennikarza śledczego Jurgena Rotha. Pozdrawiam.
  PS.Komuniści szkodzą Polsce już od lat dwudziestych. To umiecie najlepiej.
  Przykładem jest życiorys Ozjasza Szachtera.

 2. Avatar
  mib

  Panie Cyrul właśnie Pan przedstawił swoją prawdę i ma pan do tego prawo. Pan zdaje się nie rozróżniać pojęć bezczeszczenie zwłok i sekcja zwłok. Znawcą nauki Kościoła też pan z pewnością nie jest. Znajomość prawa też u Pana kuleje. Podpieranie się własnymi interpretacjami z gruntu fałszywymi i udowadnianie własnej wersji to metoda znana. Proponuję zaczekać na wyniki pracy komisji pana Berczyńskiego a nie jest to komisja pana Macierewicza jak pan fałszywie sugeruje. Z fizyką jeszcze nikomu nie udało się wygrać więc daremny pana trud. Patrzenie przez okulary pani Anodiny i ostatnio pana Laska panu sprawiać przyjemność, ale to taka zabawa masochisty.

 3. Avatar
  zed

  W sprawie Smoleńska zarówno mądra część narodu jak i opozycja błądzą we mgle. Z takimi szkodnikami jak Macierewicz można wojować tylko poprzez konsekwentnie powtarzane w formie np.: infografiki pięciu, góra dziesięciu potwierdzonych faktów + obrazki. Żadne komisje do odkłamywania itd bo to cyrk polityczny
  Przykład?
  1. Na Okęciu generaĺ zwierzchnik 36 Pułku odebrał od pilotów i przekazaĺ Prezydentowi gotowość lotu
  2. Piloci bez ważnnych uprawnień nie rozróżniali wysokościomierzy, nie znali przektoju terenu (wąwóz)
  3. Lot organizowany był wyłącznie przez Kancelarię Prezydenta i pod dość butnym parasolem PiS, który o tym komunikował i są na to dowody ( Tu: dowody a,b,c daty pisma, wypowiedzi….)
  Itd
  Tylko tak można uporać się z gangreną obecnych smoleńskich nekrofilii politycznych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *