Praca nad odruchami wymiotnymi

Kategorie: Bez kategorii

Oglądałem dzisiaj (25bm.) najpierw wiadomości w stacjach prywatnych, gdzie pokazano udział prezydenta Dudy w zjedzie adwokatów. Na tymże zjeździe prezes Rzepliński został przyjęty owacją na stojąco, a prezydentowi bito brawa umiarkowanie i nikt nie wstawał. Prezes Rzepliński nie zabrał tam głosu, a prezydent, ze sceny, nawoływał do obiektywizmu, tylko nie wiadomo do kogo te słowa powinien kierować
Jak to zinterpretowała TV rządowa? „Wiadomości” nic nie wspomniały o gorącym przyjęciu prezesa TK. Natomiast jego nagrane wypowiedzi dla mediów przedstawiono tak, jakby prezes zabierał głos oficjalnie. Do tego, by zohydzić osobę prezesa, dodano że przez trzy lata nie brał urlopu i teraz trzeba mu będzie za te niewykorzystane urlopy zapłacić. ….i  nie wiadomo, czy jego wyjazdy były wyłącznie służbowe, a nie prywatne….
Tak oto Wiadomości, na każdym kroku, wciskają nam swoją wersję wydarzeń.  Do prezesa Rzeplińskiego mam dystans. Uważam za konserwatystę i pamiętam jego puszczenie oka do kościoła. Konstytucjonalista tego robić nie powinien. Kościół teraz zapomniał o swoim synu, bo racje polityczne tego wymagają. Z prezesem Rzeplińskim żadnego interesu ubić się nie da, a z PiS-em jak najbardziej.
Kto ma media ten ma władzę: tak myśli PiS. W przeszłości podobnie sądziło wielu rządzących, ale się przeliczyli. Nachalna propaganda, serwowana długo i w nadmiarze, powoduje odruchy wymiotne. W politycznym odruchu wymiotnym obywatele rzygają, czyli wysadzają władzę w powietrze w kolejnych wyborach.
Czesław Cyrul

Komentarze (2):

  1. Avatar
    TomAS

    Gorące przyjęcie Prezesa TK jako najważniejsza informacja dnia w TVP ? Tak jak ongiś najważniejszy news o gorącym powitaniu I Sekretarza nad Wisła z wizytą gospodarską za Komuny? Czasy już nie te Panie działaczu SLD, nostalgicznie się zrobiło, za bardzo! Przekaz, że nie było gorące jest ze wszech miar zafałszowany. Niektórych to krzywdzi. Reżimowi z Woronicza tego nie rozumieją i co gorsza chyba nie zrozumieją. Jednak będę nieustępliwy i zaapeluje kolejny raz o zmianę zdjęcia, na którym jest Pan uśmiechnięty bo jak sądze, zdjęcie zostało zrobione za rządów postkomunistów w TVP i wiarygodnych wiadomości, które podawali. Vide film Dramat w 3 aktach o Braciach Kaczyńskich rzekomo zamieszanych w aferę FOZZ. Ehh wtedy to była demokracja pełną gębą, przekaz w mediach taki prawdziwy i to powietrze jakoś tak bardziej wolnością pachniało!!! Idąc Pana „tokiem myślenia” o puszczeniu oka do Kleru przez Konstytucjonalistę i związanym z tym poczuciem dystansu do takiego, to taki konstytucjonalista nie powinien robić zakupów w sklepie spożywczym o zagranicznym kapitale bo to przecie jest Konstytycjonalista polski i na polskiej konstytucji straży ma stać a robienie zakupów nie w naszym podważa jego wiarygodność i niezawisłość. Jak na takiego nie patrzeć z dystansem??? A jak się uśmiechnął na mszy przypadkiem do jakiegoś z kleru to co wtedy? Też z dystansem do kandydata na sędziego? Specustawa, Komisja Śledcza co do spełniania kryteriów na Sędziego z Panem Cyrulem jako przewodniczącym- technicznym, Palikotem jako wice i Grodzką?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *