Media pod but

Kategorie: Bez kategorii

PiS chciało polepszyć pracę dziennikarzom w Sejmie i dlatego postanowiło wyrzucić ich do odległego budynku. Wiązałoby się to zarazem z poprawą samopoczucia posłów PiS. Żaden pismak nie nagabywałby ich na korytarzach sejmowych. Niestety, dziennikarze nie chcieli poprawy warunków pracy narzucanych przez PiS i  podnieśli bunt.

Okiełznanie mediów jest jednym z głównych politycznych celów PiS. Owszem, zaproponowano na początek kilka programów socjalnych, by uwiarygodnić niektóre obietnice wyborcze, ale jest to tylko środek do celu głównego. Tym celem PiS-u jest ukształtowanie głów Polaków wedle koncepcji PiS. Powinni być konserwatywni, zaściankowi, nieufni względem obcokrajowców, nietolerancyjni i podejrzliwi oraz oczywiście ślepo wierzący w PiS. Dlatego panowanie nad mediami, programami szkolnymi, sojusz z kościołem, likwidacja niezależnych instytucji państwa, skok na administrację itp. temu właśnie służy. Gdyby poglądy PiS zamieszkały na dobre w głowach Polaków, PIS  panowałby nad Polską niepodzielnie i utworzyłby z niej polskie getto w Europie. Dlatego do uszu obywateli powinien sączyć się jednolity i jedynie słuszny przekaz produkowany w wydziale propagandy, czyli w PiS-owskiej TVP,  dawniej zwanej telewizją publiczną.

Za tę medialną  wojnę w dużej mierze winę ponosi PO. Separując się  przez 8 lat od rządzonych i wywyższając ponad innych polityków sprowokowali wygraną prawicowego i populistycznego PiS. Proplatformiani dziennikarze też mają w tym swój udział. Teraz prawicowa PO toczy wojnę z prawicowym PiS-em. Za czasów rządów SLD takich kłótni i dzielenia społeczeństwa nie było. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że były to rządy wzorcowe, choć  nie idealne.

Obywatele pewnie nie zdawali sobie sprawy, że prawicowi politycy w naszym kraju są aż tak  kłótliwi. Prawica, obrzucając się błotem, jako narzędzie wykorzystuje PRL. Że jedni czy drudzy zachowują się tak jak w PRL, wprowadzają tamtejsze zwyczaje.

Panowie z prawicy, apeluję do Was. Odpieprzcie się od PRL. Mając oczy ciągle zwrócone do tyłu udowadniacie, że nie macie wiele do zaproponowania na temat przyszłości kraju. Apeluję także do obywateli. Jak nie chcecie ciągłych, gorszących awantur prawicowych polityków w Sejmie, wybierajcie mądrzej. To nie jest takie trudne.

Czesław Cyrul

Komentarze (2):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *