Ja wam partię urządzę

Kategorie: Bez kategorii

Prezydent Dutkiewicz i Ryszard Petru ogłosili Wrocławianom, że doszło do wielkiego wydarzenia. Panowie podpisali deal, w którym zaświadczają o współpracy w Radzie  Miejskiej. Ale po kolei. Sześciu radnych miejskich  zdezerterowało z PO i przeszło do Nowoczesnej. Takim to sposobem, bezinwestycyjnie, lub poprzez  tzw. wrogie przejęcie, Nowoczesna zyskała radnych w mieście choć w wyborach w ogóle nie wystawiała kandydatów. Młodzi ludzie z PO zwietrzyli lepszy interes (własny) i zmienili barwy. Nie chciałbym nigdy odwracać się plecami do takich ludzi, bo w każdej chwili gotowi są wbić w plecy polityczny bagnet  towarzyszowi partyjnemu. I dotyczy to wszystkich, od prawa do lewa. …Kto raz zdradził,  zdradzi zawsze…  mawiał Lech Wałęsa. Ci nowonowocześni radni zaczęli domagać się dla siebie  stołka  wiceprezydenta miasta. Jak wiadomo prezydent Dutkiewicz Platformie, z którą był z koalicji, takiego stanowiska skąpił. Kiedy jednak resztki radnych z PO w mieście zaczęły się separować od prezydenta, a radni z Nowoczesnej naciskali,  prezydent ugiął się, bo mogłoby, w razie konfliktu, zabraknąć mu głosów w ważnych głosowaniach.

Ale prezydent Dutkiewicz wskazał kto ma być tym wiceprezydentem. Wskazana osoba (skądinąd kompetentna i chyba sympatyczna bezpartyjna Magdalena Piasecka) zapisała się do Nowoczesnej, a  prezydent  okroił jej kompetencje.  Te, które zabrał, zostawił dotychczasowej wiceprezydent Anie Szarycz. Ona,(była wiceprezydent) już jako doradca prezydenta, będzie wypełniać  swoje dawne obowiązki, których prezydent  poskąpił nowej wiceprezydent. Tak to prezydent Dutkiewicz urządza Nowoczesną według  swojego gustu,  Radni tej partii krzywią się ze złości, bo nie tak miało być. Ryszard Petru jest zadowolony, bo przy jego kłopotach nawet taki sukces się liczy. Sprawa jest polityczna, ale nowa wiceprezydent ma być apolityczna, bo tak sobie życzy prezydent Dutkiewicz. I tak będzie.

Jest tak, jak to było z Fordem T – 7: można go  było kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że był to kolor czarny. Podobnie jest z posadą pani  wiceprezydent  we Wrocławiu dla Nowoczesnej. Może być to  każdy członek Nowoczesnej pod warunkiem, że prezydent Dutkiewicz go wskaże i najpierw  nakaże zapisać się do Nowoczesnej.  I stało się wedle jego woli.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *