Znikąd nadziei

Kategorie: Bez kategorii

Bezsensowna próba odwołania marszałka Kuchcińskiego przez sejmową opozycję wypadła fatalnie. Wiadomo było, że nic z tego nie wyjdzie, bo opozycja nie ma większości. Chodziło jedynie o polityczną zadymę i pokazanie jak PiS jest złe. Wyszło fatalnie. Wystąpienie przewodniczącego Schetyny było niemrawe i bez polotu, replika Kaczyńskiego szybka i  bezwzględna. Odwrócił sytuację i pokazał, że dawniej PO zachowywała się tak samo. Tylko forma nie była tak bezwzględna i brutalna (moja opinia).

…Powtarzaliście nam przez 8 lat: wygrajcie wybory to będziecie uchwalać swoje ustawy…  No to wygraliśmy – stwierdził prezes.  Bezradność opozycji była w tej debacie zasmucająca. I co gorsze nic nie zapowiada, że coś się zmieni. PO pokazuje, że pozbawiona większości w Sejmie, jest bezradna i nie ma pomysłu na wyrwanie się z marazmu. Nowoczesna ma swoje wewnętrzne kłopoty i dostała wyraźnej zadyszki. Kukiz nie wie jakie ma zająć stanowisko, a PSL jest dzisiaj opozycją nieprzekonujacą, bo PiS spacyfikował i prawie wyparł PSL ze wsi. Nieobecność SLD w Sejmie tę smutę  tylko pogłębia.

Co z tego, że  Kuchciński  jest marnym  marszałkiem. To niczego nie zmienia. Wszystkie ustawy, które chce PiS uchwalić są przegłosowywane. Marszałek w tej kwestii jest bardzo sprawny.  Jakość  pracy marszałka nie ma nic tu do rzeczy, bo on jest tylko wykonawcą poleceń prezesa. Jakakolwiek samodzielność jest tutaj niepotrzebna.  Sam prezes jest tylko zwykłym posłem i jego odwołać nie można. Dlatego liderzy PiS twierdzą, że Kuchciński jest bardzo dobrym marszałkiem.  Jego wpadki  nie blokują działalności legislacyjnej PiS-u więc nie ma potrzeby jego zmiany.

 Dla elektoratu PiS takie awantury nie mają większego znaczenia. Pokazują tylko, że PiS jest jednością z wodzem na czele i nic nie zapowiada, na razie, jakichś zmian na scenie politycznej. Na razie, bo w polityce wszystko jest możliwe, ale obecnie na ma takiej siły, która może zagrozić  hegemonii PiS. To smutna prawda dla opozycji.   Próba odwołania marszałka  obnażyła   jej słabość.

Czesław Cyrul

Komentarze (5):

 1. Avatar
  Włościanka

  To najlepszy marszałek na teraz, łagodny i spokojny jak krówka. Żaden inny nie wytrzymałby tych wszystkich małpich ataków.

 2. Avatar
  Jaromir

  Tekst słaby, a jedna gramatyczna wpadka całkowicie kompromituje autora ,chodzi o fragment ” PSL jest dzisiaj opozycją nieprzekonywującą”, w poprawnym języku polskim nie występuje wyraz przekonywujący czy też nieprzekonywujący, prawidłowe formy to przekonujący lub przekonywający, powiedzieć przekonywujący to taki sam ciężki grzech gramatyczny jak powiedzieć poszłem zamiast poszedłem , autor musi się jeszcze sporo nauczyć , a jego nieudolne i wyświechtane frazesy w stylu nieudolna opozycja i znakomity PIS są żenujące jeśli zważyć , że to Kaczyński zaliczył potężną wpadkę zdaniem o panach z PISu, z którego kpi cała Polska.

 3. Avatar
  Rubikoń

  Brak SLD w Sejmie zawdzięcza tylko i wyłącznie lizaniu zadka sitwie mafijnej PO-PSL. Elssde przez osiem lat była typową przyssawką zadawalającą się posadami jakie za prostytucję polityczną dostawali od Tuskaczenki.
  Dzisiaj totalna opozycja to typowa targowica sprzedajną donosząca na naszą biało-czerwoną Ojczyznę. POlszewicy i Nowośmieszni to zakłamane, zaKODowane matolstwo czerskie. POdczas blokady Sejmu, członki Platformy Oszustów POkazali, że są zwykła chołotą. Dzisiejszy szef PO, Grześ Shrek-Widelec jest miernotą i pajacem co zademonstrował wczoraj w Sejmie. Opozycyjne opluwanie i szydzenie z demokratycznie wybranych władz jest ochydne. Niekończące się krytykowanie wszystkiego co robią pisiory jest tragiczne i śmieszne. Ich poparcie powyżej dziesięciu procent zawdzięczają nielicznym błędą popełnianych przez Zjednoczoną Prawicę. Na dodatek zachowanie medialnego przemysłu pogardy i nienawiści jest opluwaniem Obywateli. Ślepota i głupkowate wypowiedzi totalnie zaKODowanej opozycji nadają się co najwyżej do niemieckich mediów polskojęzycznych i resztówek lewackich. Acha, jeszcze jedno, bezgraniczna obrona esbeckiego kapusia Bolka Wałęsy to nic innego jak popieranie ubectwa, esbectwa, wsioków i postsowieckich glutojadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *