Róbmy swoje

Kategorie: Bez kategorii

Ostatnie badanie znanej  pracowni sondażowej daje SLD 8% poparcia wyborczego.  To dobry wynik i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy. Tyle samo ma Nowoczesna. Partia Razem ma 2 % poparcia. Wynik cieszy, ale nie wziął się on z niczego. To efekt mrówczej, w ostatnich miesiącach, pracy członków partii w terenie.

Jak wiadomo liberalne media takie jak GW, TOK FM czy TVN postawiły na SLD krzyżyk. Złośliwe komentarze („czy oni jeszcze żyją”) były i są na porządku dziennym. Ich pupilami  na lewicy  jest partia Razem, Barbara Nowacka, czasami Zieloni.  SLD wyrugowano z debat  telewizyjnych i radiowych.  Czekano na jego śmierć, co pewnie uczczono by szampanem.  Niedawno dziennikarka GW napisała  mi na profilu, że SLD we Wrocławiu nic nie robiło i nie robi. Sęk w tym, że robi dużo, tylko że to się bardzo GW nie podoba. To właśnie pokazuje jak te media, po ich wyborczej przegranej wraz z PO, nie potrafią zrozumieć swoich błędów.  Że do tej przegranej, atakując SLD, znacząco się przyczynili. Dodam, że wtedy też SLD tam bardzo nie lubiano.

Tak więc – wbrew zapowiedziom o rychłej śmierci – SLD żyje, nie zamierza zejść ze sceny politycznej i odbudowuje swoją pozycję.  Mogę tym redakcjom powiedzieć:  róbcie tak dalej, bo Sojuszowi  wychodzi to na dobre. Ta partia popełniła wiele błędów w ostatnich kampaniach, ale  jest to jedyna, realna siła na lewicy i wyborcy zaczynają to dostrzegać. Zobaczyli także jak ułomny jest Sejm bez lewicy.  Liberalne media jeszcze tego nie zrozumiały.  Damy radę i bez nich.  Róbmy swoje.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *