Wstyd sejmowa opozycjo

Kategorie: Bez kategorii

Kilka dni temu Sejm, na wniosek PiS, przez aklamację, przyjął uchwałę gloryfikującą Brygadę Świętokrzyską NSZ. Ta brygada, wg PiS  i prezydenta Dudy, to crème da la crème polskiego patriotyzmu, niezłomnej postawy, waleczności, itp. Według  prawdziwych historyków, ale nie tych z IPN,  była to organizacja antysemicka, antysowiecka, niesubordynowana, zwalczająca polską partyzantkę, itp. Ludzie z tej brygady robili wszystko by nie dopuścić do zapanowania sowietów nad polskimi ziemiami. Brygada  unikała walk z Niemcami i kolaborowała z nimi, a pod koniec wojny uciekła u boku hitlerowców z Polski. Oto – w dużym skrócie – bohaterowie, którym PiS bije pokłony i nakazuje ich czcić młodym.

Za wspomnianą uchwałą głosowali także posłowie opozycji. Niczym stado owiec, a raczej baranów podnosili ręce i bili brawo na cześć organizacji, o której najlepiej milczeć. Takie zachowanie pokazuje miałkość opozycji i brak własnego zdania, o honorze nawet nie wspominając. Oto dlaczego wyborcy tak nie szanują opozycji, bo i za co. Skoro w takich momentach opozycja poddaje się dyktatowi PiS-u i głosuje tak samo jak PiS, to po co głosować na taką opozycję – podróbkę PiS. Lepiej głosować na oryginał.

Jest jednak w tej ideologicznej uchwale spory zgrzyt. PiS, stawiając za wzór bohaterstwo ludzi  z Brygady Świętokrzyskiej,  kłania się zarazem hitlerowcom, z którymi ci ludzie uciekli z Polski. Pokazuje tym samym, że Niemcy byli lepsi od Rosjan. Dzisiaj rząd PiS domaga się o reparacji wojennych od Niemiec, a nie od Rosjan  i psuje stosunki z naszym największym partnerem gospodarczym. Może nawet zacząć domagać się darmowych dostaw niemieckich, luksusowych  limuzyn, których z upodobaniem używa na swoje potrzeby  

Swoją drogą, rozumując PiS-em, co by się wydarzyło gdyby owa brygada pobiła Sowietów, pomogła do końca hitlerowcom wymordować Żydów, a w Polsce pozostaliby Niemcy, którzy zamierzali z Polaków uczynić  niewolników, a potem zlikwidować,  podobnie jak Żydów.  Sowieci takich planów wobec Polaków nie mieli. To oczywiście bardzo uproszczone  dywagacje, utrzymane w stylu uchwały gloryfikującej wspomnianą brygadę.

Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *