Galeryjna nuda

Kategorie: Bez kategorii

„Wroclavia” to najnowsza galeria handlowa we Wrocławiu. By wiedzieć o czym mówią znajomi i co jest grane w środku udałem się do galerii na wycieczkę. Parking olbrzymi i jeszcze za darmo. Wnętrza  robią wrażenie. Miło pooglądać pasaże i uliczki z drzewami na dachu galerii. Ale poza tym nuda. Sklepy te same jak w każdej innej galerii. Bary też te same tylko w większej ilości. Multikino też podobne do innych i z takim samym, jak w innych kinach, repertuarem. Pewnie galeria wyssie klientów z innych galerii, ale za jakiś czas wszystko wróci do normy, a nawet będzie gorzej, bo galerii w mieście przybywa szybciej niż mieszkańców. Klientów nie powinno to martwić. Martwi mnie, że jak chcę kupić coś specjalnego to tego w galeriach nie ma. One nastawione są na masową sprzedaż masowych produktów powszechnego użytku.

Wiosną poszukiwałem butów do tenisa. Firmowych sklepów sportowych w galeriach są dziesiątki, ale takich butów jak na lekarstwo. Są głównie, takie sportowe z wygładu, do codziennego chodzenia. Z typowo sportowych są tylko do piłki nożnej i biegania. Na pytanie co z tenisowymi sprzedawcy odpowiadają, że nie ma, bo nie schodzą. Szukam więc w Internecie czy w malutkich sklepikach. Teraz,  jesienią szukam butów do badmintona. Sprzedawcy na pytanie o taki but robią jeszcze większe oczy. Nawet nie wiedzą jakie te byty powinny mieć parametry. I znowu skazany  jestem na sprzedaż wysyłkową.  Mógłbym jeszcze  wskazać kilka innych, specjalnych, ale nie wyjątkowych  produktów, których w galeriach nie ma,  bo nie schodzą.

Zatem pooglądać galerię warto, a zakupy można zrobić w takich samych sklepach w galeriach bliżej domu. Swego czasu ze swoim znajomym wybrałem się na narty. On zaczął od baru, a ja objechałem kilka tras. Po godzinie wpadam do baru, a mój znajomy odstawiony kieliszkami już nie nadaje się do jazdy i stwierdza: Nie jadę nigdzie, bo wszędzie jest tak samo. Tylko śnieg i góry. Tak samo jest z galeriami. Wszędzie te same i takie same sklepy. Po prostu w środku nuda, ale z zewnątrz galeria robi wrażenie.

Czesław Cyrul

Komentarze (1):

  1. Avatar
    Ewald

    Galernyja nuda ? No nie ? A wystąpienie Schetyny, w czasie, gdy Pan zwiedzał galeryję ? Miałek rację …. Schetyna nie ma ani poparcia, ani charyzmy….. Jeśli on dalej będzie „szefował, to ja, moja rodzina i znajom,i nigdy na niego nie zagłosują! Znamy go z Wrocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *