Nie idźcie tą drogą

Kategorie: Bez kategorii

Senator Kogut i zarazem lider PiS w Nowym Sączu jest podejrzany o korupcję. Coś poważnego musi być na rzeczy skoro CBA odważyło się podjąć takie kroki.  Kierownictwo PiS zawiesiło senatora z prawach członka partii. Zarzuty CBA to, zdaniem senatora, polityczny atak na niego. Można by sadzić, że PiS zamachnął się sam na siebie.
Senator Kogut zawsze bardzo akcentował swoje przywiązanie do Kościoła i wiary katolickiej, był uczestnikiem licznych pielgrzymek do miejsc kultu. Senator i wielu jemu podobnych polityków demonstrujących publicznie swoją wiarę, robi to na pokaz. Fizycznie akcentuje swoje przywiązanie do tej, dużej grupy społecznej, by zaskarbić sobie jej wyborcze poparcie. Sama wiara jest sprawą drugorzędną. Prawicowi politycy padający na kolana w kościołach mają statystycznie tak samo lepkie ręce jak i niewierzący. Wyzywają bliźnich od kanalii i zdrajców, zdradzają żony i oszukują na podatkach. Oczywiście są także na prawicy wierzący politycy, ale nie podejmuję się ich wyselekcjonowania z grupy pozerów.

Politycy PiS uważają, że wszystkich sędziów z przeszłością trzeba wymienić bo są w coś umoczeni. Ponieważ senator Kogut też jest prawdopodobnie umoczony to proponuję, by wszystkich senatorów PiS też pogonić. Czy jest w tym jakaś logika? Nie ma. Ale politycy PiS, ścigający wszystkich sędziów, tego nie rozumieją. Tzn. pewnie rozumieją, ale rżną głupa.

W krótkim czasie zmarło dwóch sędziów – dublerów Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej sędzia prof. Lech Morawski, a kilka dni temu sędzia prof. Henryk Cioch. Obydwaj zostali wybrani, przez PiS, na miejsca już wcześniej zajęte. Prezydent Duda, w nocy i w pospiechu, przyjął ich ślubowanie. Odbyło się to naruszeniem Konstytucji.
Nie wiem dlaczego panowie sędziowie odeszli z tego świata. Prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Przyłębska uważa że, że to efekt nagonki na sędziów przez media. Być może jest w tym jakaś prawda, ale panowie sędziowie wiedzieli w co się pakują i że znacząca część opinii publicznej i świata prawniczego będzie uznawała ich za wybranych z naruszeniem prawa. Tak samo jak pani prezes zresztą. Być może stres spowodowany tą sytuacją przyczynił się do śmierci panów sędziów.
Można by jednak spojrzeć na to metafizycznie. Czy aby nie jest to znak z góry. Tam na górze zauważono, że PiS-owska władza łamie ziemskie prawo powołując się przy tym na prawo boskie, a ta władza robi to nagminnie. Opatrzność stwierdziła, że już dość i wysłała groźne ostrzeżenie: nie idźcie tą drogą. Władza powinna na to zwrócić uwagę, powinien także odezwać się kościół, skłonić swoich politycznych przyjaciół do refleksji. Milczenie kościoła jest aprobatą dla władzy lub wyrazem zakłopotania, a przecież kościół często straszy śmiercią za grzeszne zachowanie. Nic z tych rzeczy. Kościół popiera łamanie prawa przez PiS, bo ma z tego ziemskie korzyści, albo księżą wierzą w Boga wybiórczo, tak jak politycy PiS.
Czesław Cyrul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *