Tchórze

Kategorie: Bez kategorii

Głosowanie nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne przejdzie do historii. Pokazało miałkość i kunktatorstwo sejmowej opozycji. Klubem najbardziej zdeklarowanym za tym, aby projekt odrzucić w pierwszym czytaniu był klub PSL, choć  jego posłom udaje się pozostawać cieniu skandalu. Gromy spadają na PO i Nowoczesną. Na 15 obecnych na sali posłów PSL aż 12 było za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu, 1 był przeciw, a 2 nie głosowało. Pogratulować jednomyślności koledzy ludowcy. Także dzięki Wam projekt przepadł. Zabrakło 9 głosów.  Dodam, że szło tylko o to, aby projekt w komisjach był dalej procedowany. Posłowie z PSL orzekli, że tak być nie może.

Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie zmiany zaszły w głowach posłów z PSL. Przecież dawnej była to partia otwarta, postępowa i myśląca. Teraz stała się synonimem światopoglądowego konserwatyzmu. Otóż przyczyna jest bardzo prozaiczna. PSL przegrywa walkę o wiejskiego wyborcę z PiS i to bardzo zdecydowanie. Dlatego mocno zabiega o względy wiejskich proboszczów, by ci spoglądali na partię łaskawszym okiem. Napiszę wulgarnie – ludowcy, za poparcie,  weszliby bez mydła proboszczom w cztery litery. Nic z tego, tam już siedzi PiS i miejsca nie chce ustąpić. Dlatego koledzy z PSL szukajcie innych dróg do wiejskiego elektoratu. Są na wsi ludzie myślący także nie pod parafialne dyktando. To wstyd, by partia mieniąca się ponad stuletnią historią w tak prymitywny i koniunkturalny sposób blokowała sejmowe prace. Przecież odesłanie projektu do komisji nie oznaczało opowiedzenia się za ustawą. O posłach PO czy Nowoczesnej unikających jasnego opowiedzenia się  nie wspomnę, bo słów szkoda. Chwała posłom PiS, którzy głosowali za dalszym procedowaniem projektu w komisji.

Czesław Cyrul

Komentarze (3):

  1. Avatar
    zenek

    „Kto wygra wybory? Nasz przyszły koalicjant” mawiał Prezes OSP i PSL, Waldemar. Partia z perfekcyjnej wazeliny i obrotówki na przestrzeni… 20? lat nagle spotkała się z nową perspektywą: Przyszły koalicjant PEEZELU nie potrzebuje samego PEEZELU bo mu tak po prostu elektorat odbił!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *