Partia wie lepiej

Kategorie: Bez kategorii

Ustawa degradacyjna ma wychodzić naprzeciw oczekiwaniom polskiego społeczeństwa. ..”Ma zadośćuczynić sprawiedliwości i wprowadzić ład moralny, a Polacy na ten akt dziejowej sprawiedliwości czeka od lat”… Dlatego prawicowe hieny, w imię tej pseudosprawiedliwości, czatują nad grobem generała Jaruzelskiego.  Premier Morawiecki na czele z całą otępiałą z nienawiści i zaślepioną prawicą chce podeptać pamięć generała, a przy okazji ukręcić bat na tysiące innych, byłych wojskowych. Oto jak fałszuje się historie i ma w dupie opinię społeczną. Tworzy się fakty wedle własnej wizji, a obywatele traktowani są jak podglebie pod zasiew prawicowego fałszu i w imię zrobienia z obywateli debili historycznych.

Tymczasem, od 1994 roku, CBOS systematycznie przeprowadza badania dotyczące opinii społeczeństwa dotyczącej generała Jaruzelskiego i oceny stanu wojennego. Te badania są powszechnie dostępne, wystarczy zajrzeć do Internetu. Niestety dziennikarze i politycy udają, że ich  nie ma, bo przeczą one głoszonej przez prawicę tezie o niechęci społeczeństwa do generała.

A zatem, 47 procent badanych uważa, że generał dobrze służył Polsce, 33 procent jest przeciwnego zdania, pozostali nie potrafi  jednoznacznie zdefiniować swojej opinii. W poprzednich badaniach dotyczących tej samej kwestii, aż 52 procent pozytywnie oceniało generała, a 31 negatywnie. To zrozumiałe. Czas biegnie, ludzie pamiętający czasy PRL umierają,  młodzi nie mają własnych doświadczeń, a prawicowa propaganda, zmasowanymi atakami, robi z generała mordercę, antysemitę, ruskiego agenta, itp. To w końcu odnosi efekt, a o to PiS-owi i Kukizowi chodzi. Ta masowa nagonka sprawia, że choć badani dobrze oceniają generała to uważają, że zapisze się on niedobrze w historii (55% odpowiedzi). Kłamstwo powtarzane tysiące razy z końcu staje się prawdą.

Podobnie rzecz się ma z ocena stanu wojennego. 46 procent pytanych ocenia jego wprowadzenie pozytywnie, 32 procent negatywnie. Ja, pamiętający tamte czasy, mam podobne zdanie, choć całe dziesięciolecie po wprowadzeniu stanu wojennego było dla Polski stracone. Były to czasy szare, a  gospodarka stanęła. Potem był okrągły stół.

Czy można było to szybciej rozwiązać? O to będą się przez lata spierać historycy i politycy. O ile PiS tych sporów nie zabroni. Ostatnio wiceminister od nauki rozesłał do zainteresowanych placówek list, w którym pisze, że naukowcy powinni badać historię tak , by była zgodna z Polską racją stanu (czytaj PiS-owską). Obecna polska racja stanu, wg premiera, wygląda tak: premier składa kwiaty na tablicy upamiętniającej hitlerowskich kolaborantów. Gdyby jeszcze uklęknął i pomodlił się dopełniłby obrazu PiS-owskiej paranoi historycznej.

Zatem, wracając do planowanej degradacji generała suweren ma tu niewiele do powiedzenia. Partia wie lepiej. Już kiedyś tak było.

Czesław Cyrul.

Komentarze (12):

 1. Avatar
  Adaś

  To jak? Lepiej że partia wie czy nie? Bo skoro tak było to albo było źle i Pan w tym uczestniczy albo pomroczność jasna? To ile % lubi genarała jest wprosproporcionalne do ilości ludzi nieczytających książek. Rozumiem, że polemizuje Pan z ocenami ludzi, ale mam szczerą nadzieję że agent radzieckiego wywiadu, odpowiedzialny za antysemickie czystki w armii, morderca polaków (że wymienię tylko tych do których karetki nie dojechały po wyłączeniu telefonów, tak z grzeczności bo przecież cała reszta to wichrzyciele, z wyłączeniem pijących wódkę w Magdalence) nie jest dla Pana wzorem i ideałem 🙂

 2. Avatar
  Jerzy

  CBOS z 2014 r. – 55% stwierdziło, że Wojciech Jaruzelski będzie pamiętany przez większość społeczeństwa jako
  postać negatywna, natomiast niespełna jedna trzecia (30%)– że jako pozytywna.

 3. Avatar
  obatel k

  Najbardziej w tej kolejnej odsłonie skakania po trumnach partii nierządnej- rządzącej śmieszy mnie postawa teścia Obatela: zapisali go podobno do WRON zaocznie i bez jego wiedzy. Ot, generał się obudził i zobaczył na afiszu, że jest członkiem. W związku z czym prominentny, wazelinowy lizusek i działacz obecnego WRON, zaocznie i cichcem z ustawy go po imieniu wykreśli w jakimś aneksiku, załączniku niejawnym itp. To bułeczka z margarynką…

  PS. Obecny WRON – Wyklęta Rada Ocalenia Narodowego czyli piskomuna wyklęta przez wszystkie mordy zdradzieckie świata tego

  1. Avatar
   obatel k

   Adasiu jak masz zatwardzenie ala egzorcysta Jenot lub komunistka od sałatek prosefur Krysia to zamilcz pajacu. Nie użyłem ani jednego choćby nieprzyzwoitego słowa, cały post jest ironiczno- humorystyczny. Szpadelkiem do główki zapodać?

 4. Avatar
  Adaś

  Zapodać sobie możesz coś na uspokojenie. Sam jesteś Pajacem. Swoją drogą bardzo ciekawe poczucie humoru. Tuż poniżej podłogi.

 5. Avatar
  TomAS

  Chamokomuna kwiczy aż miło. Zostawcie generała! Prawdziwego polskiego patriotę walczacego z bandami reakcyjnego podziemia po wojnie i przywracającego tym ład społeczny i socjalistyczny!! Kołchozy były dobre bo budowały usrtój socjalistycznu na wsi. Stan wojenny był dobry i jest dobrze oceniany pomimo zapaści gospodarki i ogólnej szarości (sic)!!!!!!!! PRL nie był sowieckim kołchozem, Gierek budował bloki i jeździł do fabryk!! :):) Nauczeni przez lata PRLu, gdzie wszyscy mysleliście jednonurtowo i mieliście monopol na prawdę się skończył. Publikacje IPN, poprzez badanie dokumentów wskazują, że Pana Czesia świecki Bożek, jeździł do Moskwy i prosił o pomoc w przypadku gdy stan wojenny wyrwałby się klice komunitycznej spod kontroli. Poprzez stan wojenny zgineło kilkaset osób!! a to, że był szary to jakby napisał to kwiczący autor mało wartościowych teksów publicystycznych ludzie mają w dupie i należy rozliczyć tych którzy doprowadzili do rozlewu krwi. Zbrodnie i niegodziwość powinny być rozliczone. Czy to się podoba tym co piszą pseudoartykuły za niemieckie pieniądze czy nie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *