Nie czyń drugiemu…

Kategorie: Bez kategorii

8 marca, w rocznicę wydarzeń marcowych pan Prezydent Duda przemawiał na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Grupa Obywateli RP, z różami w rękach, dość skutecznie zagłuszała wystąpienie pana prezydenta. Pan prezydent wyraźnie odczuwał dyskomfort, gubił wątek, a wzrok miał niepewny. Było mu wyraźnie przykro.

Za rządów PO, kiedy premier Tusk czy premier Kopacz, składali kwiaty w miejscach publicznych, grupy protestantów buczały, gwizdały i skandowały „precz z komuną” itp. Te grupy  nie miały kwiatów w rękach, były one (ręce)raczej przysposobione do noszenia kijów baseballowych. Tak więc: nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe. Zaznaczam, że ani PiS, ani PO nie są partiami z mojej bajki.

A tak na marginesie. Czy ktoś z ideologów prawicy jest w stanie wyjaśnić dzisiejszy sens skandowanego hasła: „precz z komuną” lub „raz sierpem, raz młotem…. Kim jest, według skandujących, dzisiaj ta czerwona hołota, kto jest dzisiaj komunistą w ich mniemaniu, kogo chcieliby wieszać na drzewach dziarscy młodzieńcy o wygolonych twarzach. Może ktoś z skandujących te hasła wyjaśniłby ich dzisiejszy sens. Spytałem o to, kilka dni temu, w trakcie spotkania w studiu radiowym, zwolenników PiS. Stwierdzili, że to raczej bezmyślne wykrzykiwanie hasła, których sensu skandujący  nie rozumieją. Jeżeli tak jest naprawdę i krzyczą, bo nic im innego do głowy nie przychodzi to niech sobie wentylują płuca, choć ochrypłe głosy nie brzmią sympatycznie, ale taka uroda i sposób bycia   tej grupy młodych. Z upływem czasu zmądrzeją, ale nie wszyscy. Niektórym zostaje to na pozostałe lata. Wielu z nich jest dzisiaj w sejmie i rządzie gdzie układa nam prawo  zbliżone sensem do skandowanych haseł.

Czesław Cyrul

Komentarze (3):

  1. Avatar
    obatel k

    Myślę, że dużo w temacie dzisiejszych „komunistów” wyjaśni nam research „patriotyczny” na meczach Piasta Gliwice, dowolnego Gnojnika Kozia Wólka, WKSu lub wokół drabinki smoleńskiej i Joachima Brudzińskiego, samozadeklarowanego złodzieja trampek w gierkowskiej PKP 🙂

  2. Avatar
    tantus

    Hermann Goering kiedyś powiedział: „Wer Jude ist, bestimme ich.” (O tym, kto jest Żydem, decyduję ja). Myślę, że podobną zasadą kieruje się dziś PiS – o tym, kto jest komunistą, decyduje Kaczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *