Inicjatywa bez inicjatywy

Kategorie: Bez kategorii

Inicjatywa Polska we Wrocławiu zorganizowała spotkanie z Barbarą Nowacką. Zapraszali więc poszedłem z nadzieją, że usłyszę jak Inicjatywa chce iść do wyborów samorządowych, bo to już za kilka miesięcy przecież. Zawiodłem się. Liderka Inicjatywy mówiła  dużo o niedobrym PiS-ie, dobrej Unii Europejskiej i rozpychającym się Kościele.  Z sali zresztą padały pytania na ten temat. Nic o samorządach. Barbara Nowacka  raczej wspominała o wyborach parlamentarnych w 2019 roku, co jeszcze bardziej przekonywało mnie, że nie wie jak Inicjatywa mam zaistnieć w wyborach samorządowych. Lokalni działacze także unikali tematu wyborów samorządowych jak ognia. Zebrani na sali również  tematu nie podnosili, co można rozumieć, że był to dla nich problem nowy i nieznany, choć na sali zebrała się grupa ludzi bez wątpienia inteligentnych, ale niezorganizowanych i nie czujących, jak do takich wyborów trzeba się zabrać. Po spotkaniu nabrałem podejrzeń, że liderka Inicjatywy nie wie jak te wybory zorganizować i w którym kierunku chce poprowadzić ten ruch.

Pod koniec spotkania Barbara Nowacka  uderzyła w SLD. Wypomniała, że kiedy SLD rządził (2001-2005) mógł złagodzić ustawę aborcyjna, a tego nie zrobił. A jaka jest prawda? SLD tę ustawę zliberalizował, prezydent Kwaśniewski podpisał, ale zaskarżono ją do Trybunału Konstytucyjnego i tenże uznał, że jest ona niezgodna z Konstytucją. Prezesem Trybunału był wtedy prof. Zoll. Tak więc, jeżeli Barbara Nowacka nie  znała prawdy, a zajmuje się sprawami aborcji  to źle. Podejrzewam jednak, że znała  fakty, ale celowo oszczędnie gospodarowała prawdą, aby wbić szpilę w SLD. Wskazuje to, że Barbara Nowacka nie lubi SLD, skoro do takich metod się posuwa. Dobrze wiedzieć. Bo jak miałaby być tworzona koalicja bez wzajemnego zaufania, podszyta podejrzliwością i niechęcią to psu na budę takie alianse. Mam nadzieję, ze nie wszyscy  członkowie Inicjatywy myślą tak jak Nowacka. SLD nadal jest otwarty na tworzenie wspólnych list do samorządów, ale czas nas goni więc robimy swoje.

Czesław Cyrul

Komentarze (4):

 1. Avatar
  Wro44

  Gęsta ta lewicowo-liberalna zupa. Nie zazdroszczę. Proponuję zapomnieć o UBdziadkach, odciąć się od słusznie minionego okresu, przestać atakować Kościół, darować sobie wszelkie lgbt+gay+femi patologie a elektorat sam się znajdzie.

 2. Avatar
  kazpa

  Wybory samorządowe za kilka miesięcy, a we Wrocławiu żadna z formacji politycznych nie wykrystalizowała sensownych kandydatów. Gdzie spojrzeć zgliszcza po frakcyjnych walkach i wojenkach personalnych. We wrześniu będzie wielkie poruszenie, szukanie kandydatów na ulicy, a po wyborach obudzimy się wszyscy z ręką, wiadomo gdzie. Najgorsze jest w tym wszystkim, że młodzi nie wykazują większej inicjatywy we włączanie się w życie polityczne Wrocławia.
  Pańskie próby ożywienia sytuacji, są mało skuteczne, po ilości komentarzy sądząc. Czy nie czas zejść ze sceny i zająć się np. wnukami lub znaleźć sobie jakieś hobby, w rodzaju zbierania kapsli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *