Strzeżmy sie fałszywych proroków.

Kategorie: Bez kategorii

CBOS ogłosił badania, w których pokazuje, że w ciągu ostatnich lat staliśmy się społeczeństwem, które jeszcze bardziej  nie lubi Arabów. Romów, Rosjan. Żydów, Niemców Rosjan i Ukraińców i Białorusinów niż rok czy dwa lata temu.  Litwinów też nie lubimy, ale to mała nacja i ucieka nam w badaniach. To nielubienie szybko pogłębia się. Zarazem mniej lubimy tych których tradycyjnie lubiliśmy: Czechów , Węgrów, czy Włochów. Podsumowując: tych których nie lubiliśmy nie lubimy jeszcze bardziej. Lubianych lubimy mniej, a to oznacza, że staliśmy się społeczeństwem nieufnym i zamkniętym, a może nawet ksenofobicznym. Obce nacje to ludzie z natury źli i nam nieżyczliwi.

Ów wzrost niechęci do obcych nacji przekłada się także na niechęć sąsiedzką czy wrogość   do inaczej myślących. Ostanie lata wyciągnęły z nas te brzydkie cechy i stało się to tak jakoś niepostrzeżenie. Ktoś obrzucił obcych grubym słowem, obarczył ich odpowiedzialnością za roznoszenie pasożytów itp.  Propagandowe instytucje obecnej władzy udowadniają, że miliony Polaków żyjących w PRL to byli zbrodniarze wysługujący się czerwonym i są niepolakami, bo Polski nie było. I tak to nakręca się spirala wrogości do obcych i swoich.

W tym wybuchu niechęci, podejrzliwości i fałszowaniu historii upada mit o naszej gościnności i otwartości. Dzisiaj nasza gościnność ma charakter co najwyżej  biesiadny i rodzinny.  Władza straszy nas obcymi, w kraju dzieli obywateli na lepszy i gorszy sort, degraduje obywateli już nieżyjących, odmawia wielu prawa do honoru, barbarzyńsko burzy nasze  pomniki historii i zarazem zapewnia że naród polski jest wielki. Jest wielki, ale jego część uległa fałszywym prorokom. Mam nadzieję, ze chwilowo.

Czesław Cyrul

Komentarze (2):

 1. Avatar
  obatel k

  Polactwo to jednak choroba. Wbrew rozumowi i pochodzeniu przy każdym wyjeździe do Europy Zachodniej czuję się jak Pan. Szanują tam człowieka-klienta w sposób tak niesamowicie rozczulający jaki jest kompletnie obcy mojej nacji, we własnym kraju. Wszystkim nam, Polakom, tutaj, brakuje pokory, szacunku, uniżenia, skromności, pokory. Anglicy, Włosi, Niemcy, Holendrzy kłaniają mi się w pas i dziękują za byle wypicie kawy lub naostrzenie nart (po cenach lepszych niż u nas, dodam!!!). W Polsce na porządku dziennym jest chamstwo, robienie łaski, nieuprzejmość, ignorancja, robienie klientowi łaski… niestety. Murzyni Europy

  1. Avatar
   tantus

   Mam bardzo podobne wrażenie. Szczególnie zaskakuje mnie uprzejmość ludzi w Niemczech – dla Polaka wręcz szokująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *