Nasze kryminałki narodowe

Kategorie: Bez kategorii

Czy poziom życia, kultury i świadomości społeczeństwa czy- jak kto woli narodu- wpływa na zjawiska patologiczne, które zawsze mu towarzyszą. Nie znam takich badań, ani opracowań, ale gdyby miałbym wzorować się na donosach prasowych to: zabójstwa w naszym kraju dokonywane są za pomocą siekier, kuchennych noży i młotków. Broń palna bardzo rzadko bywa narzędziem zbrodni. Do bardziej wyrafinowanych należy odkręcenie gazu i spowodowanie wybuchu. Kibole, którzy żyją w stanie ciągłego wzmożenia patriotycznego, swoje spory załatwiają przy pomocy kijów baseballowych i maczet. To nie jest polska broń. Powinni raczej używać szabel ułańskich lub starszych karabel, ale wolą bardziej poręczne maczety. Nie gardzą także kuchennymi tasakami lub siekierami. Za czasów mojej młodości, na wiejskich zabawach w użyciu bywały kastety, noże sprężynowe były także, ale rzadko ich używano, bo to było niehonorowe.
Polską cechą szczególną są nasze drogi i podejście do jazdy sporej części społeczeństwa. Do standardów i częstych donosów należą medialne komunikaty: .. auto z niewyjaśnionych przyczyn, na zakręcie drogi, uderzyło w drzewo. Śmierć poniosło 5 młodych osób. Kierowca miał 18 lat i nie miał prawa jazdy. Młodzi wracali z dyskoteki, auto było dwudziestoletnie i nie miało badań technicznych… Lub inny komunikat: Kierowca zjechał na poboczne jezdni i zabił na chodniku 3 osoby. Sprawca był pijany i miał zakaz prowadzenia aut, bo wcześniej, kilkakrotnie policja złapała go na jeździe po alkoholu. Znane mi są wsie, gdzie większość mężczyzn nie ma prawa jazdy, bo policja skutecznie wyłapała trunkowych osobników, ale oni jeżdżą nadal. Dzisiaj zdobycie uprawnień do prowadzenia aut jest trudniejsze niż kupienie taniego i zdezelowanego auta. A każdy Polak jeździć przecież potrafi, tak przynajmniej się wielu wydaje. Fakty są jednak inne, przynoszące wstyd dumnemu narodowi, który w statystyce drogowych wypadków śmiertelnych przoduje w Europie. Lub jeszcze inny przykład: jest karambol na autostradzie, kierowcy zawracają, jadą pod prąd i blokują tym samym dojazd do miejsca wypadku służbom ratowniczym. Rocznie policja zabiera grubo ponad 100 tysięcy praw jazdy pijanym kierowcom i liczba ta nie zmniejsza się. A przecież to tylko wierzchołek pijackiej góry lodowej.
Odnoszę wrażenie, że słuchając komunikatów o morderstwach, karambolach drogowych czy innych nieszczęściach, wbija mi się do głowy, że tego wszystkiego przybywa. A może to tylko wzmożona praca dziennikarzy sprawia, że dociera do nas fala komunikatów, o których wolelibyśmy nie wiedzieć. Zauważam jednak, że w ciągu ostatnich kilku lat ilość zdarzeń patologicznych jakby zwiększyła się, ale może to tylko moje, subiektywne odczucia. Na pewno chamstwo polityków prawicy przyzwala na złe zachowania obywateli, ale czy to ma jakiś wpływ na wzrost zdarzeń kryminalnych w społeczeństwie to nie wiem, ale się nad tym zastanawiam.
Czesław Cyrul

Komentarze (3):

 1. Avatar
  Zawodnik baseballowy

  Wątpię aby przecietnego kibola bylo stać na zakup kija baseballowego za 500-600 zl. Narzedzia ktore pan opisuje to kije co najwyżej pseudo baseballowe. Jeżeli chce Pan zobaczyć jak wyglada kij baseballowy proszę wejść na strone wroclawskiego klubu sportowego Barons Wrocław

   1. Avatar
    obatel k

    Ależ skąd, kibole tylko pały z kotwicą Polski Walczącej! Cena przeto wysoka bo nasycenie patriotyczne ogromne, w cenie zawarty podatek na zadośćuczynienie dla rodzin żołnierzy, którzy się przewracają w mogiłach gdy to widzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *