Polityka Misiu, polityka

Kategorie: Bez kategorii

Rząd PiS, wykręcając się od podniesienia  zasiłków opiekuńczych dla rodzin i ich dzieci wymagających stałej opieki, a to nagle stwierdza, że nie ma już więcej pieniędzy, a to, że takie ustawy nie mogą być uchwalane z dnia na dzień. Władza miga się i kłamie w żywe oczy. Wiele ustaw zmieniających lub łamiących konstytucję było uchwalanych z dnia na dzień, czyli w nocy. I daje się. Teraz nie da się. Oczywiście takie, nocne procedury są naganne, ale , wg PiS, raz są naganne, a innym razem nie. W przypadku ulżenia niepełnosprawnym dzieciom są naganne.
Co z powyższego wynika? Rząd rozdaje pieniądze po politycznym uważaniu. Jak to się opłaci politycznie lub wzmocni autorytarną władzę, nocne uchwalanie i łamanie prawa zarazem, jest stosowane. Jak jest to władzy niewygodne, choć uzasadniane, władza kręci i oszukuje. ….Nie da się, ustawa nie może być pisana na kolanie, trzeba przeliczyć pieniądze, zorganizować konsultacje i takie tam inne wykręty, choć gotowe projekty projekty leżą w szufladach, ale prezes trzyma klucze w kieszeni.

Być może obecna władza liczy na to, że niepełnosprawni po prostu nie chodzą do wyborów więc po co im te pieniądze. Przydadzą się na PiS-owska propagandę, na płatne reklamy w prawicowych pismach, na Polską Fundację Narodową, na miliardowe dotacje do PiS-owskiej telewizji. To są priorytety, bo pozwalają utrzymać się przy władzy, a jacyś tam niepełnosprawni niech siedzą w domach, bo tej władzy do niczego nie są potrzebni.
Czesław Cyrul

Komentarze (4):

 1. Avatar
  obatel k

  Bulwersujące tym bardziej, że wielkie złogi hojnie rozdawanej gotówki obciążają budżet Polski od lat. Przykład? Nauka religi w szkołach ~ 2 mld rocznie. Od ponad 25 lat. Bez żadnej kontroli MEN, państwa, bez podatków. Przyciąć sukienkowym pasibrzuchom o połowę i zaraz pieniądze się znajdą dla naprawdę potrzebujących, trzeba tylko chcieć…

 2. Avatar
  obatel k

  Proponuję banować raz na zawsze o-pis-działych kretynów typu adaś i wro44. Niezależnie od treści felietonu atakują i bredzą od rzeczy. Zostawmy zmanierowanym debilom szpalty Sakiewiczów, Karnowskich itp reżimowych fircyków

 3. Avatar
  tantus

  Brakuje pieniędzy na niepełnosprawnych? No jak to?! Przecież wystarczy nie kraść, a pieniądze na wszystko się znajdą!
  A poza tym, to „Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *