Zrozumieć Polaka

Kategorie: Bez kategorii

Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków (91%) jest na przyznaniem po 500 złotych miesięcznie dla niepełnosprawnych. Także ponad 80 procent pytanych dobrze przyjmuje decyzje dotyczące obniżenia zarobków posłów i ministrów. Zarazem aż 42 procent badanych nie ma nic przeciw zapłaceniu z budżetu 100 mln euro dla magnatów Czartoryskich za kolekcję sztuki, które de facto jest własnością narodu, bo z wyzysku poddanych magnaci ją zakupili. Magnaci, ludzie o mentalności drobnych cwaniaków, szybko wyprowadzili te pieniądze za granicę, przy okazji kłócąc się o nie miedzy sobą.
Tak oto wyglądała dawnej Rzeczpospolita pod ich rządami i dlatego upadła. Tylko 20 procent pytanych była przeciwna obsypywaniu rządowymi, więc naszymi, pieniędzmi chciwych Czartoryskich, a reszta pytanych nie miała zdania.
Co z tego wynika? Jak rząd wydaje takie pieniądze, niby nie z naszej kieszeni to nam to nie przeszkadza, bo wydaje się nam, że to nie nasze pieniądze. Nasze są jak najbardziej, bo pochodzą z naszych podatków. Oznacza to, że świadomość, skąd się biorą pieniądze w budżecie, jest taka sobie.
I druga refleksja. Nie lubimy jak ktoś więcej zarabia od nas, nawet jak ciężko pracuje i dlatego tak łatwo, co wychodzi w wielu badaniach, radzi byśmy odebrać mu te pieniądze.
I na koniec. Ciekaw jestem co zrobiliby obywatele gdyby zapadła decyzja, że miliony bezrolnych chłopów, którzy po wojnie dostali ziemię pochodzącą z parcelacji majątków ziemskich, muszą ją oddać owym magnatom. Czy obdarowani bezrolni i ich spadkobiercy uznaliby, że Czartoryskim i Radziwiłłom ta ziemia się należy? Oczywiście prawie wszyscy byliby zainteresowani, poza chciwymi magnatami, by ziemi nie oddawać.
Za te pieniądze, oddane chciwym i antypolskim magnatom, można by w znacznym stopniu wesprzeć niepełnosprawnych. Jednak rząd oddał pieniądze magnatom Czartoryskim czyli wyrzucił w błoto, a niepełnosprawni zostali na lodzie. Teraz rząd mydli im oczy, że pieniędzy w budżecie nie ma. Teraz to może być już bliskie prawdy.
Czesław Cyrul

Komentarze (2):

  1. Avatar
    obatel k

    Państwo żyje z VATu: 140-150 mld każdego roku to podatek od naszych zakupów stąd taka walka o niego, CIT i PIT to nieznacząca drobnica. Towary obciążone zbójeckimi stawkami VAT, akcyzy jak paliwa, alkohol, używki to dla państwa żyła złota. Tym bardziej złodziejskie i bezczelne jest dokładanie do ceny paliwa jeszcze 10gr w sytuacji gdy od drożejącej ropy automatycznie przybywa państwu wpływów bo opodatkowana w ok. 55% jest podstawa czyli przerabiana przez rafinerie ropa.

  2. Avatar
    tantus

    Jak to nie ma pieniędzy w budżecie? Przecież Broszka wyraźnie mówiła, że wystarczy nie kraść, a pieniędzy starczy na wszystko. Z tego wynika, że jednak nadal kradną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *