Kłamstwo wyborcze(j)

Kategorie: Bez kategorii

Paweł Wroński, w Gazecie Wyborczej, opisując dokonania ministrów obecnego rządu, a w tym dorobek byłego ministra Jurgiela, tego od rolnictwa, napisał: …stadniny koni w Janowie Podlaskim nie udało się zniszczyć ani hitlerowcom, ani komunistom… Udało się to dopiero ministrowi Jurgielowi. Można powiedzieć, Wyborcza bardzo często mijała się z prawdą pisząc o PRL, robiła to celowo i uznać to należy za normę. Sprawa jest jednak głębsza. Media liberalne atakują media rządowo-reżimowe, czyli też prawicowe, że te kłamią na zamówienie rządzących. Dlaczego kłamie redaktor Wroński? Bo jak pisze o PRL musi kłamać, ma to w genach.
Prawda jest taka, że owi komuniści ściągnęli resztki koni do Janowa, które hitlerowcy wywieźli do Niemiec i przez dziesiątki lat odbudowywali stado i obiekty stadniny. Wystarczyło zajrzeć do Internetu i tam wszystko jest napisane. Red. Wroński uznał, że stadnina ostała się tylko dlatego, że komunistom nie udało się jej zniszczyć. Walka dwóch skłóconych frakcji post styropianowych toczy się teraz na śmierć i życie, kiedy jednak przychodzi do opisu czasów PRL strony są zgodne w ocenie tamtych czasów. Red. Wroński potwierdził to dosadnie. I jak tu nie być symetrystą. Owi kłamcy mają pretensje, że SLD nie chce związywać antypisowskiej koalicji z PO czy kimś tam. Plują nam w twarz i mówią: chodźcie z nami. Dokąd?
Czesław Cyrul

Komentarze (2):

 1. Avatar
  Gonzo

  Nie wszystko jest w internecie albo trzeba poszukać. Opieranie się tylko na Wikipedii prowafzi często na manowce.
  Z tą odbudową Janowa przez czerwonych to tak jak w starym dowcipie o węglarzu –
  Jedzie furmanką w Wigilię przez miasteczko i drze się:
  – Węgiel przywiozłem! Węgiel przywiozłem!
  Na to koń odwraca łeb i gada- Taaaa…. Tyś przywiózł, tyś przywiózł!?

 2. Avatar
  Wro44

  Nie znam się na koniach i stadninach, ale nie istnieją dwie post styropianowe frakcje. Jest jedna styropianowa i druga która taką udawała. Ta druga dogadała się z PZPR. Umowa była prosta. Część władzy za nietykalność.
  Myślę że przecena Pan przyszłą rolę SLD. To że upadaą kolejne lewicowe eksperymenty polityczne i część lewicowego elektoratu przesuwa swe sympatie nie oznacza że od SLD będą zależały przyszłe koalicje. Lewica jest naturalnym elementem demokracji jest jak najbardziej potrzebna, niestety obecna lewica w Polsce to albo dawni towarzysze nagle mieniący się demokratami albo oszołomy dla których lewica to wyłącznie walka z KK, eksperymenty społeczne, walka z tradycją i tradycyjnym modelem państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *