Coming out Nowackiej

Kategorie: Bez kategorii

Barbara Nowacka zrobiła to, o czym pisałem parokrotnie. Chciała być liderką na lewicy pod warunkiem, że inni zorganizują partię na jej modłę, w której ona będzie jej prezeską. Sama okazała się być niezdolną do założenia partii na lewicy, bo jej  Inicjatywa Polska to typowa medialna wydmuszka, która właśnie przestaje istnieć. Barbara Nowacka po klęsce w wyborach z 2015 roku obraziła się na SLD i zaczęła o tej partii mówić źle, a wręcz kłamać. Nie potrafiła się także dogadać ani z Biedroniem, ani z Zandbergiem, ani z ruchami miejskimi, ani kobiecymi. Zarazem powiadała, że lewica nie chce się dogadać. Nowacka na pewno nie chciała. Dzisiaj to widać aż nadto wyraźnie.

Jest jeszcze inne tło i kłótni na lewicy. Liberalne media (Gazeta Wyborcza, TVN i TOK FM przede wszystkim) robiły wszystko by wyhodować sobie koncesjonowaną lewicę, która będzie przydatna politycznej centroprawicy. Dlatego drzwi w studiach nie zamykały się za Nowacką, Zandbergiem, Biedroniem  czy Martą Lempart. Z drugiej strony wspomniane media same z siebie, od lat, ostro zwalczały SLD, bo ta partia nie kwalifikowała się do urabiania na koncesjonowaną lewicę. Choć też i było za co ją krytykować.

Oczywiście lewica jest przede wszystkim winna rozbiciu sama sobie , ale to wspomniane media znacząco przyczyniły się do tego, że teraz rządzi PiS.

I tak oto kończy się żywot Nowackiej na lewicy. Widząc, że na lewicy poznali się na jej marności więc postanowiła pójść do Platformy na polityczny żołd. Zdradziła swoją Inicjatywę Polską, ale strata to niewielka, bo i ludzi tam było niewiele, ale jednak szkoda. Przypomnę, że to właśnie głosami PO zablokowano sztandarowy projekt Nowackiej o liberalizacji aborcji. Teraz Nowacka dogaduje się z tymi, którzy ten projekt wrzucili do kosza mydląc zarazem oczy opinii publicznej, ze lewica nie chce się dogadać, a SLD przede wszystkim i w PO one będzie hasła lewicy realizować. W takie bzdury nawet polityczny analfabeta nie uwierzy.  Wchodząc w układ z PO Nowacka  pokazuje, że cała jej lewicowość to przysłowiowy pic na wodę.

Wracając do roli wspomnianych mediów. Nie powiodło się im także promowanie Partii Razem. Nie jest ona w stanie ani zastąpić, ani wyprzeć SLD ze sceny politycznej. Obudziła się więc ostatnio jakaś refleksja. Że może jednak to SLD nie jest takie złe, jak to do tej pory tam malowano. Ale ile wiader brudnych pomyj na SLD wylano  zarazem dezorganizując scenę polityczną na lewicy tego już się nie naprawi. Po szkodach jakie wspomniane media lewicy wyrządziły uważam, że względem lewicy wolno im zdecydowanie mniej. Ale to wołanie na puszczy, bo tam linia polityczna inna obowiązuje, a z autorefleksją też nie jest najlepiej.

Czesław Cyrul

Komentarze (6):

 1. Avatar
  Wro44

  Nie będę udawał że takie waśnie nie poprawiają mi humoru. Poprawiają. W jednym się zgadzam. TVN, GW (z radiową przystawką) to nie dziennikarstwo. To próba nieustannego manipulowania.

 2. Avatar
  obatel k

  Pamiętam Basię jako wakacyjną, żeglarską miłość kumpla zamieszkującego nieopodal Pana, Panie Czesławie 🙂

  PS. wro44 możesz podać dla przeciwwagi obiektywne i fachowe media będące przychylnymi bądź wprost opłacanymi przez obecną waadzę? Pytanie retoryczne 🙂
  Szczujnia, ściek, rynsztok, dezinformacja i kłamstwo to drugie imię każdego medium uznawanego przez opcję rządącą za „rzetelne”. Rzetelne bo ich, Szefernakerów, Karnowskich, Rydzyków…

  1. Avatar
   Wro44

   Ja nie powiedziałem które media są obiektywne. Takich 100% nie ma i nigdy nie będzie. Ponieważ czytam od lewa do prawa pozwalam sobie na opinię którą przedstawiłem. W mediach które wymieniłem wg mnie najczęściej dochodzi do pomieszania pojęć: „informacja” i „opinia”. Zdecydowanie najbardziej cenię sobie lekturę Gościa Niedzielnego.

 3. Avatar
  obatel k

  No i widzisz Pan, obiektywne, baa, nawet antycypujące medium masz Pan we mnie, Bóg, godziny i daty mi świadkami. Dziś rano napisałem o komuchach z Nowogrodzkiej u władzy, którzy nie pojmują samorządów a już koło południa mały Nadprezes i wysocy podprezesi, grzmieli, że samorządy mają „nie warczeć”, nie syczeć a porozumiewać się i być miłymi komuchamom centralnym.

  Ot, taki ze mnie medium Jackowski, także po fakty i ich przewidywania zapraszam do mnie 🙂
  Numer konta na priv

 4. Avatar
  Wro44

  Nie pozostaje mi nic innego niż pogratulować i Panu i El’Commandante 🙂 Mógłbym zaryzykować tezę że na tych samych falach nadajecie 😉 Tylko wezwanie imienia Pana Boga było niepotrzebne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *