Czarna dziura w centrum czyli chadecka partia z konserwatywną kotwicą

Kategorie: Bez kategorii

Platforma Obywatelska jest partią dużą i nawykłą do rządzenia. Dlatego teraz przeżywa taką traumę.  Nie jest partią zbytnio przywiązaną do swoich przekonań dlatego też dla wielu osób, także zbytnio do nich (poglądów) nie przywiązanych lub ich nie posiadających, bardzo wygodną. Taka duża partia działa na słabe jednostki jak czarna dziura w kosmosie. Wsysa je do siebie, a one po tym już nie mają szans na samodzielny byt polityczny i nie są w stanie wyrwać się z tej magmy bezideowości. Tak stało się z wieloma osobami, które zostały zwabione do PO i tam miały zachować swoją lewicową tożsamość. Nic takiego się nie stało.

Oto dawno, dawno temu europasłanka Hibner przeszła z SLD do PO.  Podobnie było z posłem Rosatim. Przeszedł do PO z SLD poseł Arłukowicz. Czy ze swoją lewicową wrażliwością zawalczył o cokolwiek lewicowego w rządzie PO?  Senatorem PO został Grzegorz Napieralski i jest to pewnie jego ostatnia kadencja w parlamencie. Były lider SLD wykopał sobie w PO polityczny grób. Na   pogrzeb (polityczny) pewnie nikt nie przyjdzie i nikt nie będzie płakał.

Teraz przyszła kolej na Barbarę Nowacką. Będzie się zapierała, że poniesie w PO kaganek lewicowych idei. Nic z tych rzeczy. Potrzebna jest tylko do przyciągnięcia jej wyborców. Będzie to jednak trudne. Wyborcy Nowackiej to raczej zdeklarowani ludzie lewicy. PO tych chwiejnych wyborców na lewicy  już dawno podkupiła. Nowacka będzie się także zapierać, że nie jest członkiem PO. Nie ma to większego znaczenia. De facto wpadła w tryby tej partii i co najwyżej może zostać zmielona przez nie i posłuży, jak wielu innych,  za polityczny nawóz. PO nigdy nie była blisko lewicy i na pewno nie będzie, ale elektorat lewicy nadal będzie próbowała oszukiwać i podkupywać.

Do elektoratu lewicy nie mam pretensji skoro lewicowe partie nie umieją go do siebie przekonać, to tak się dzieje. Dziwię się naiwności lewicowych polityków. Może jednak oni wcale nie byli lewicowi. Tylko los tak zrządził, że na lewicy się znaleźli. Nie posiadając własnych poglądów dali się wciągnąć  bezideowej, czarnej dziurze w politycznym centrum, która nie tylko od lewa, ale i z prawa wciąga wszystko, co popadnie.

W Wrocławiu także były takie przypadki. Słuch po wciągniętych do PO  zaginął.  Marne srebrniki, dawane chwilowo, nie są żadną zapłatą za utratę twarzy. No, ale twarz i poglądy najpierw trzeba mieć, by móc ją utracić. Tutaj raczej takie przypadki nie wchodziły w rachubę.

Czesław Cyrul

Komentarze (8):

 1. Avatar
  obatel k

  Co Was ta Baśka tak boli obywatelu Czesławie? Miała siedzieć dama sama przy lewicowym biureczku kierowniczki 3-osobowej partii sezonowej, obrażona i nadąsana na inny lewicowy plankton, Adriana Z i już zwłaszcza na SLD? Trzeba się jednoczyć przeciwko neokomunie z Nowogrodzkiej więc małostkowe żale i osobiste, często infantylne ambicje schować w kieszeń

  1. Avatar
   Wro44

   Widzisz. Tym się różnimy. Ja nie zakładam kto ma rację, ale dla mnie polityka to także kręgosłup. A wpychanie Pisowi komunistycznych poglądów (rozróżniam komunizm vs. socializm) jest już lekko nudne. PiS budujący gazoport, PiS wydalający ruskich szpiegów, PiS budujący front sprzeciwu dla Nord Stream 2, PiS sprowadzający amerykańskie wojsko, itd To nie Kaczyński sam na sam z Putinem na molo w Sopocie radził.

 2. Avatar
  Wro44

  Panie Czesławie. Poraz kolejny wyrazy szacunku za stałość poglądów. Ale tym bardziej nie rozumiem wchodzenia SLD w układy z jaśniepanującym (któremu jest wszystko jedno jak się partia nazywa i jakie reprezentuje poglądy). Tym bardziej, że obecny faworyt to wyjątkowo mierna propozycja. Człowiek z zawodu będący dyrektorem, bez doświadczenia w zarządzaniu, regularnie nie radzący sobie z rekrutacją dzieci do żłobków. Naprawdę nie przeszkadza Panu że popierany przez Pana kandydat przedstawiając się mówi ze przybył z „Republiki Wrocław”? Po co się szczypać? Proponuję „Wolne Miasto Wrocław”.

 3. Avatar
  obatel k

  Wro44 zaleciało ostro Mateuszem Krzywoustym w drugiej wypowiedzi i staram się być dyplomatyczny by nie nazywać tego bredniami. Jaki gazoport?! Przyczepienie tabliczki Lecha Nielota do inwestycji w 100% oddanej przez PO to chamstwo i czysta uzurpacja. Aha, oddaję honor, Lechu w 2005 roku bąknął coś o idei , znaczy jego sukces. Ruscy szpiedzy? Nie przypominam sobie większego rozbrojenia polskiej armii i skłócenia z zachodem niż za pomocą „oficjalnych” ruskich szpiegów u władzy. Amerykańskie wojsko?! Serio, serio do k..nędzy batalion 1200 chłopa blisko niemieckiej bazy macierzystej po to by pożyczać naszym samoloty na paradę raz w roku?
  Obrazowo i namacalnie: Przedwczoraj widziałem JEDNEGO F16 na Wrocławiem. To 3% aktualnego polskiego lotnictwa bojowego zdolnego wznieść się w powietrze. 3%!!! Bo mamy ich zdolnych do lotu około …. 30 sztuk. 65-70 maszyn Mig29 i Su22 jest uziemionych do odwołania. Kraj będący podobno podporą NATO w Europie ma do dyspozycji góra 40 myśliwców. Do utrącenia na ziemi w kwadrans. Za to mamy dużo grup rekonstrukcyjnych z dzidami, wojsk niedzielnych o zerowej skuteczności, byłego ministra ON skończonego mitomana-debila otoczonego młodocianymi gejami w drogich limuzynachi i jest to wszystko zapewne wina sld, po, psl i angeli.

  1. Avatar
   Wro44

   No to po kolei.
   Decyzja o budowie gazoportu zapadła w 2006 roku. Rząd Marcinkiewicza.
   Szpiedzy zdaje się że właśnie jeden w ministerstwie Energi został złapanie
   Jakie to rozbrojenie nastąpiło? Ktoś przetopił czołgi na pralki? Wojsku zabrano karabiny? Jakieś sztywne dane?
   Amerykańskie wojsko? Cieszę się że jest. 1200? Pewnie ze mogło by być więcej.
   A ile myśliwców chciałbyś mieć? 300? Ok i co to zmienia w kontekście ich zniszczenia na ziemi? Że trochę więcej rakiet do ich zniszczenia potrzeba? Jak będą chcieli to im wystarczy. Zresztą jedyne uzbrojenie F 16 zdolne do rażenia celów na ziemi pojawiło się w 2017 roku…
   Bajek o tym kto lubi chłopców nie kupuję. Wiesz coś o tym idź do prokuratury. Otaczał by się kobietami napisał byś że…

 4. Avatar
  obatel k

  No i co mam odpisać? Potwierdziłeś moje tezy a pewnie i fakty zadając tylko pytania/sugestie retoryczne 🙂 W 2006 zapadła, w 2009-10 rozpoczęto budowę, w 2015 zakończono, pierwsza dostawa 12/2015 (oczywiście załatwiona w miesiąc po wyborach przez bolszewików) i w 16-17-18 odnaleźli się wyłączni autorzy z 2006 i ich spadkobiercy z wymazem pamięci lat przetargu, budowy, kłopotów i ogłosili ” OTO MY, AUTORZY GAZOPORTA im. Lecha (Dowód niepodważalny), MY – pinokie nowogrodzkie” 🙂

 5. Avatar
  Wro44

  To nie moje. Ale się uśmiałem.
  Zagadka.
  Co to jest PO?
  Liberalna partia z chadecką kotwicą skręcająca w lewo.
  Taka świnka morska. Ani świnka. Ani morska. 😉

 6. Avatar
  Wro44

  Panie Czesławie. Zapytam ponownie: Jak Pana kręgosłup? Krytykował Pan B. Nowacką, krytykował Pan jaśnie nam panującego… Jeśli już Pan skasował swoje wpisy niepasujące do aktualnych poglądów to służę scren’ami. Bezkręgowce. Jest taki gatunek. Czekam na profesjonalną cenzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *