Pieniądze dla WKS-u, czyli kpin z mieszkańców ciąg dalszy…

Kategorie: Bez kategorii

Można odnieść wrażenie, że w naszym mieście żyją sami bogacze. Jak bowiem inaczej można wytłumaczyć fakt, że władze lekką ręką finansują z naszych pieniędzy piłkarski WKS? Postanowiłem poszukać odpowiedzi u źródła i złożyłem zapytanie w tej sprawie do samego prezydenta, Rafała Dutkiewicza. Długo można by wyliczać sytuacje, w których pieniądze ze spółek zależnych od miasta w niejasnych okolicznościach były transferowane na konto klubu. Przypomnę choćby tajemniczą pożyczkę sponsorowaną przez MPWiK na kwotę czterech milionów złotych.

To, co obecnie nastąpiło, jest jednak moim zdaniem szczytem bezczelności. Otóż, piłkarze WKS-u będą reklamować maraton organizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu. Moim zdaniem jest to kolejny, zakamuflowany sposób na finansowanie klubu. A do tego jawna kpina z mieszkańców w sytuacji, gdy miasto nie ma pieniędzy na należyte utrzymanie obiektów sportowych. Załączam skan listu, który wysłałem w tej sprawie do prezydenta miasta. Czy zapomniałem o czymś wspomnieć? Czekam na Państwa uwagi!

Zapytanie Rafała Czepila do prezydenta Dutkiewicza
P.S. Już po wysłaniu zapytania natknąłem się na artykuł dotyczący remontu Stadionu Olimpijskiego. Ostatnio odbył się przetarg na jego remont, którego koszt początkowo wyceniano na 66 mln złotych. Najniższa oferta opiewała na kwotę 86 mln, jednak to nie ona wygrała gdyż uznano ją za zbyt tanią (!). Remont za kwotę 123 mln złotych przeprowadzi natomiast konsorcjum kilku firm, którym przewodzi Inter-System – współwłaściciel piłkarskiego WKS-u. Przypadek?

 

Komentarze (6):

 1. Jonasz

  Remont za kwotę 123 mln złotych przeprowadzi natomiast konsorcjum kilku firm, którym przewodzi Inter-System – współwłaściciel piłkarskiego WKS-u. Przypadek?

  Dobre pytanie… Niektórzy, a może „pewni”, wciąż mają się dobrze w tym miasteczku nad Oderką

 2. abrakadabra

  Sprawę przetargu na remont Stadionu Olimpijskiego zna Pan z gazet, czy może zaglądał Pan do protokołu z postępowania? W przypadki nie wierzę, ale lubię zweryfikowane informacje, a nie dostarczone przez media, które nie odróżniają wartości szacunkowej od kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

   1. Stożek

    19% od ceny biletu ito nie do kasy Śląska, a pozostałe 81% do kosza a mnożąc tą kwotę przez ilośc radnych i meczy można uzyskać fajną kwotę która mogłaby zasilić kasę Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *